Kısa kirpikler için kirpik uzatıcı doğal yağlar

Daha uzun kirpikler için bir hindistancevizi ve lavanta yağı karışımı kullanın. Rimel kullanmak, kirpiklere gerekli bakımı yapmamak ve doğuştan kısa olması gibi nedenlerle kirpiklerimiz istediğimiz gürlükte kalamıyor maalesef. Dökülen ve kısalan kirpiklere bakım yaparak, serumlara dünyanın parasını dökmeden ucuz ama etkili doğal yağlarla kendi kirpik uzatma bakımımızı kendimiz yapabiliriz. Kirpikleri uzatan doğal yağlar sayesinde kirpiklerimiz beslenecek, uzayacak, gürleşecek. İşte kirpik bakım reçetemiz.

Kirpikleri uzatan, gürleştiren, güçlendiren ve uzatan kirpik bakımı

1/2 çay kaşığı hindistancevizi yağı ile 2-4 damla lavanta esansiyel yağını birbirine karıştırın.

Pamuklu bir bez veya kulak temizleme çubuğunun pamuklu tarafını kullanarak, karışımı kirpiklerine hafifçe uygulayın, bunları kökten uca kadar koruyun.

Bu kirpik bakım reçetesini en az haftada üç kez izleyin ve kirpikleriniz zamanla daha kalınlaşacak ve daha parlak olacak.

Ayrıca gözlerinizin altında torbalar, kararmalar ve şişlikler varsa karbonattan faydalanabilirsiniz. Bu da ekstra bir tarif olsun. Gözaltı torbaları ve halkalar için işte karbonat reçetesi.

Bir bardak sıcak suya bir çay kaşığı kabartma tozu ekleyin ve iyice karıştırın. Bu karışıma bir pamuk yatağı ıslatın ve gözlerinizin altındaki alana uygulayın. Yaklaşık 10-15 dakika bekleyin, daha sonra kalıntıları yıkayın ve nemlendirici bir krem ​​kullanın.

Bu işlemi her gün tekrarlayın; sonuçlarınızı yakında görürsünüz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir