Kısa Yoldan Kolay Makyaj Teknikleri

kolay makyaj ve güzellik bilgileriYüz temizleme sütleri çoğu bayanlarca kullanılmış, onaylanmış ve beğenilmiş bir süttür. Saf Akdeniz zeytinyağı ve dictamo adı verilen zöel bir bitkiden oluşur içeriği. Güzellik ve sağlığınızı bir araya getiren bu süt; yüz, vücut, el ve kısacası yüm bölgelerde kullanılabilir.

Yüz bölgenizdeki lekeleri giderebilir, gözeneklerinizin nefes almasını sağlar.
Bu süt, uyguladığınız bölgenizi kaymaksı ve yumuşak yapar.
Makyaj artıklarını ve kirleri alır.
Cildi korur ve ipreksi yumuşaklık kazandırır.
Sabah akşam 2-3 dakika bekletildikten sonra su ile veya ısıtılmş bir pamuk yardımıylada cildinizi en güzel
şekilde temziler.

Parfüm ya da renklendirici içermezler. Göz çevresinde de kullanılabilir.
Cildinizin tazeliğini artıtırır, sağlığını korur.

Yaşlılık belirtilerini geciktiren bir formüldür. Cildi nemlendirerek yumuşak tutar.

Makyaj önemli püf noktalarını bilmek gerek bilmiyorsak da öğrenmeliyiz. Öncelikle saçınızın ve teninizin rengi göre makyaj malzemeleri almalısınız. Koyu bir teniniz varsa çok açık fondotenler almamalısınız ve aynı şekilde açık bir teniniz varsa çok koyu bir fondoten almamalısınız. Hepsinin bir orta yolu var.

Saçlarınızın rengi ile makyajınızın rengi biribirini kesinlikle örtmeli bütün olmalı. Eğer saçınızın rengine yaptığınız makyaj renkleri gitmiyorsa boşa kürek çekiyorsunuz demektir bu.

Kuru bir cildiniz varsa makyaj yaparken krem allık kullanmalısınız. Bu kremlerin renkleri teninizi kapatacakrenkte olmamalıdırlar. Gözleriniz küçük ise beyaz kalemle kirpiklerinizin dibini boyalmak büyük gösterecektir.Ardından gölgelendirmeli bir makyaj. Her zaman gözlerinize makyaj yapmadan önce kipriklerinizi kıvırma aletiylekıvırın. Bu da çok güzel bir görünüm sağlayacaktır.

Büyük gözleriniz varsa koyu renklere gitmeli ve gözlerinizidaha çarpıcı göstermek için gölgelendirmeli makyajlar yapmalısınız. Göz makyajlarınızda kalem kullanırkengözlerinizin kenarlarını çizin sadece çok daha hoş görünür gözleriniz.

Kalın dudaklar yaratmada ise dudak kalemi çok önemli. İnce dudaklarını dolgun göstermek için de, dudak kaleminden yararlanabilirsin. Ama kalemin, dudağının renginde olmalı. Kalemle üst dudağının ortasından başlayıp sağ köşenin dışına doğru çizgi çık, sonra başladığın noktaya geri dönüp sol köşenin dışına doğru çiz. Aynı işlemi alt dudağın için de yap. Özellikle dudağın orta kısmına ekstra parlatıcı kullanmak, dudakları daha kalın gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir