Kuru ciltler için marul maskesi- yaşlı ciltlere fesleğen kürü

Cildiniz sürekli kuru ve gerginse cildiniz için yoğun bir nem terapisi şarttır.bunu sağlamak için öncelikle bol bol sulu meyve yiyin ve su için.

ayrıca vereceğimiz maske tarifni uygulayın.
Birkaç marul yaprağını kaynar suya batırıp 2 dakika bekletin ve soğumaya bırakın. Yaprakları temizlenmiş yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 20 dakika bekleyip yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Havlu ile tampon yaparak kurulayın.

Yaşlı ve pürüzlü cilt için fesleğen maskesi
Cildiniz oldukça yorgun, yaşlı ve pürüzlü görünümdeyse size fesleğen maskesini öneriyoruz.tamamen doğal olan bu maskenin tarifi işte :
avuç kuru fesleğen yaprağını bir çay fincanı kaynar suya atın. 1 çorba kaşığı süt tozu ilave edip ılınmaya bırakın. Süzüp cildinize dairesel hareketlerle masaj yaparak yedirin ve temizleyici olarak kullanın. Özellikle kuru ciltler için çok yararlı bir doğal temizleme ürünüdür.
fesleğen ayrıca saç dökülmesi için de çözüm olabilir.saç dökülmesine iyi gelen taze fesleğen yaprağını yarım litre suda kaynatıp süzün. ılıyınca bir şişeye alıp ağzını kapatın. Her yıkamada saç diplerinize friksiyon yaparak uygulayıp saçınızı yıkayın.