Kuru Saçlar İçin Muz ve Yoğurt Maskesi

Bu muz maskelerini deneyin! Saçlarınızın sağlıklı ve güzel olmasına izin verin! Buna ek olarak, muz, saç uzaması için güç, enerji ve cazip bir parlaklık için mutlaka gereklidir. Hücrelerdeki pantotenik asit (vitamin B5) , yaşlanmayı yavaşlatır, erken vitaminlere karşı mükemmel bir araç olarak kullanılan bu vitamin maskesi nedeniyle gençlerin elastikiyetini ve canlılığını korumak için uzun bir süre başlar; Piridoksin (vitamin B6) anti-inflamatuar ve mantar önleyici özelliklere sahiptir ve her türlü seboreu tedavi eder.

1 muz

1 yumurta sarısı

1 çorba kaşığı yoğurt

1 tatlı kaşığı bal

Bir kapta muz püresi yapın, diğer malzemeleri ekleyin ve pürüzsüz bir macun elde edilene kadar iyice karıştırın.

Bu güzel kokulu karışımı kafa derisi üzerine uygulayın, cildinize dikkatli bir şekilde masaj yapın, saçlarınızın tüm uzunluğuna yayılmış halde bırakın.

Bir bone takın ve başınızı havluyla sarın.

1 saat sonra saçlarınızı ılık suyla durulayın.

Saçınızın yapışkan olduğunu fark ederseniz şampuanla tekrar yıkayın. Maske, sağlıklı saç büyümesi sağlayan saçlı derisini uyarır, saçları nemlendirir, yumuşak, pürüzsüz ve esnek hale getirir.

Canlandırıcı Muz & Bal Saç Maskesi

1 muz
1 çorba kaşığı bal
1 çorba kaşığı buğday tohumu
Muzu karıştırıcıyla karıştırın. Diğer malzemelerle karıştırın ve iyice karıştırın. Bu maskeyi saçlı deriyle saçınıza uygulayın ve 30 dakika boyunca açık şekilde bırakın. Bundan sonra saçlarınızı şampuanla yıkayın.

Saç uzatıcı, hızlı saç büyütücü Muz Maskesi

1 olgun muz

1 çorba kaşığı deniz tuzu

Muzu püre haline getirin.

Deniz tuzu ilave edin ve fırçanın kıvamını almak için iyice karıştırın. Elde edilen karışımı masaj hareketleriyle sadece parmağınızı kullanarak kafa derisine uygulayın. Üzerine bir duş başlığı koyun ve bu maske 20 dakika bekletin. Daha sonra organik şampuanla saçlarınızı yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir