Mavi Göz Farı Trendi 2016

mavi göz fariMavi göz farını çok seviyorum. Mavi göz kalemi ve eyeliner de gözlere her zaman daha farklı bir hava veriyor. Mavi farın her tonu apayrı bir trend. Bu sene mavi göz farı efsanesi geri döndü. Benim gibi sizler de mavi göz farı seviyorsanız 2016 sizin yılınız olacak. Mavi far nasıl sürülür, mavi göz farı uygulaması nasıl yapılır, mavi far sürerken nelere dikkat edilir, mavi göz farı kimlere yakışır, hangi göz rengine mavi göz farı sürülür öğrenmek için yazımızın devamını okuyun.

Kahverengi gözlüler ne renk göz farı ve göz kalemi kullanmalı?

Göz renginiz kahverengi ve kahve tonları mı? Kahverengi, bej ve doğal tonlarda far tercih etmelisiniz. Haki, zeytin yeşili, bakır ve altın tonları da gözünüzle rahatlıkla uyum sağlayacaktır.

Kahverengi Gözlülerin Far Seçiminde Kaçınması Gerekenler Renkler

Pembe, mavi ve leylak rengidir. Bu renkler mavi alt tonuna sahip olduğundan, yani soğuk renkler kategorisinde yer aldığından, kahverengi gibi sıcak bir tonla uyum sağlayamazlar. Mavi alt tonlu renkleri soğuk cilt altı rengine sahip kadınlar tercih etmelidirler.

Siyah ve koyu kahverengi göz kalemi ve likit eye liner ile etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

2016-gumus-mavi-far-makyajBuz Mavisi Göz Makyajı Uygulaması

Fotoğraftaki buz mavisi göz makyajını yapmak için; Shimmering Eye Color BL215 Ice ürününü kullanmanızı tavsiye ederim. Bu farı bütün göz kapağınıza sürüyorsunuz. Uçlara metalik gri far ile beraber dağıtıyorsunuz. Dudaklarınızı da şeftali renkte rujlarla ya da nude tonlarla renklendiriyorsunuz. Makyajınız bitti.

Değişiklikten korkmayan ve eğlenceli bir kişiliği olanlara; hem eğlenceli hem de stil sahibi bir dokunuş arayanlara mat dokulu, pastel mavi tonlarla oynamalarını tavsiye ediyoruz.

Doğru göz farı sürmenin bir kaç tane kuralı vardır.

Aplikatör yardımıyla far göze sürülürse, boya her tarafa eşit dağıtılır. Fırçalar iyi makyaj yapmanın yüzde 50’sidir.

Bir de fırça yardımıyla göz farı sürebilirsiniz.

Suya dayanıklı ve suyla kullanılan fırçalar da vardır, bunlar da kullanılabilir. Suya dayanıklı ve suyla kullanılan fırçalardır. Gece makyajında ıslak far bu fırçayla uygulanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir