Mayayla Yapılan Güzellik Maskeleri

Mayayla yapılan cilt maskeleri cildi besler, yeniler, tazeler. Cilde ışıltı kazandırır. Yaş maya ve kuru maya kullanarak yapacağınız mayalı maskeler sayesinde cildinizde oluşan renk farklılıklarını, lekeleri ve sivilce izlerini yok edebilirsiniz. Yağlı ciltler için maya maskesi çok faydalıdır. Cildin yağ dengesini sağlar. Fazla yağı alır ve cilde daha mat ve düzenli bir görünüm kazandırır. Mayalı maskeler sayesinde cilt temizlenir, bakterilerden arınır. Net ve pürüzsüz görünür.Ayrıca cilt lekeleri, ciltte sarkma ve aşırı kırışıklık varsa maya maskesinden faydalanabilirsiniz.

Maya maskesi, yağlı ciltlerde yağı dengelemek, cildi daha gerginleştirmek, kırışıklıkları gidermek için, tamam hücre yenileyici etkisinden dolayı, yaş maya veya kuru maya maskesi yapılabilir. Bunu yapmak için maya süt veya su ile yumuşatılır. Yapılacak alan genişse bir tam maya ve iki çay kaşığı süt karıştırılır.

Mayalı Maskeyi temiz cilde sürebilirsiniz. Yatar pozisyonda mimikleri oynatmamak gerekmektedir. Mayalı Maskeyi ılık suyla temizlemek gerekmektedir. Yıkadıktan sonra da herhangi bir nemlendirici kreme ihtiyaç yoktur. Haftada bir 40 yaş üzeri kişilerin yapabileceği maskelerdir. 20’li yaşlarda kişiler 15 günde bir yapabilir.

maya maskesi tarifiŞems Aslan Tarifi Cildi Gençleştirici Etkili Maya Maskesi Tarifi

Yaş maya bir kap içinde su katılarak tahta bir kaşıkla ezilecek, maya canlı bir hücredir. Bu arada bu öyle bir maskeyi göz altına uygulayabiliriz. Yüzümüze uyguluyoruz. Hatta boynumuzda sürebiliriz. Cildin her tarafına bu maske sürülecek gazlı bezin ağzı gelecek kısmı açık bırakılıp üstünü kapatıyoruz.

Temiz, kalın bir havluyu sıcak suya batırıp suyunu sıktıktan sonra bu havluyu hemen yüzümüze yerleştiriyoruz. Nefes alıp veriyoruz ve bütün kaslar çalışacak. Mayayı sürdük sıcağı verdiğimizde kan damarları mayayı alıyor. Aynı şekilde havluyu sıcak suda ıslatıp yüzümüze 5 kere uygulayacağız. toplamda 20 dakika bekleyeceğiz.

Ayda 1 defa bu maskeyi uygularız. 5 defa yaptıktan sonra cildimizi temizlenmeye başlayacaktır.

Uygulama sonrasında yüzümüzü yıkıyoruz. Sildikten sonra kağıt havlu ile kuruluyoruz. Kullanılan malzemeler tek kullanımlık olsun. Havlular tek kullanımlık olsun.

Sonrasında buzları dairesel olarak yüzümüze sürüyoruz. Açık gözeneklerde sıkılaştırıyor. Sivilceli, akneli ciltler yapabilir. Akneleri kurutur. Cildiniz gerginleşir.

Buz uygulamasından sonrasında susam yağı veya zeytinyağı sürülecek. Susam yağı hemen hemen her cilde uygundur. Susam yağını yukarı doğru çekerek kulak arkasında masaj yaparak sürüyoruz. Alnınıza ve yüzünüze sekiz çizerek masaj yapacaksınız. Kulak altına doğru çekiyoruz.

Eğer cildiniz de kıllanma varsa bu mayalı maskeyi kullanmayın. Kıllanmayı artıyor. Kıl diplerini besliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir