Orhan Bademli Saç Bakımı

Orhan Bademli saç bakımı ve saç şekillendirilmesi konusunda önemli tavsiyelerde bulundu. Biliyorsunuz ülkemizde kadın kuaförü denilince akla gelen ilk isimlerden olan Orhan Bademli değişik saç tasarımları ile de ünlü bir kuaför. Bu açıdan sağlıklı ve bize yakışan saçlar için Orhan Bademli’nin tavsiyelerine kulak vermekte fayda var.

Saçların, saç tiplerine ve özelliklerine göre karşılaştığı bir takım genel sorunlar var. Matlık, kuruluk, sönük ve sağlıksız görünen saçlar gibi. Bütün bu sorunlar ve çözümleri için:

İnce telli saç tipleri için; saçın dip, orta ve uç boylarına dolgunluk verebilmek adına jöle ve briyantini karıştırıp kullanarak ve soğuk fön tutarak daha hacimli olmasını sağlayabilirsiniz.

Kuru saçlar için; ipek özü saçın onarılmasına yardımcı olur, silikon içeren şampuanlar da saçın yüzeyini tamamen örterek daha az nem kaybına ve böylece saçın parlaklık kazanmasına yarar.

Yağlı saçlılar, bitki özlü şampuanları kullanmalılar.

Kepek sorunu olanlar için ise; octopirox maddesi içeren şampuanları öneren Bademli, bu maddenin saç diplerinde oluşan yağ tabakasının azalmasını sağlayarak kepek oluşumunu engellediğini belirtiyor. Ayrıca salik asit içeren şampuanlarında, sürekli hale gelmiş kepek problemiyle baş etmede oldukça etkili olduğunu sözlerine ekliyor.

Özellikle yaz aylarında güneşin etkisi ile boyalı saçlarda renk kaybı ve solmalar olduğunu bunun içinde boyalı saçlar için üretilmiş olan şampuanların tercih edilmesini vurgulayan Bademli; içeriğinde UV-filtresi bulunan şampuanların tercih edilmesini tavsiye ediyor.

Saçınızın güzel görünmesini istiyorsanız, öncelikle kendinizi ve saçlarınızı çok iyi tanımanız gerekiyor. Renk, saçın güzelliğini vurgulayan en önemli etken. Cilt tonu ve yüz ifadesini belirleyen yine saç rengidir. Sizin için en mükemmel saç rengi, ten renginiz ve gözlerinizle uyumlu olandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir