Parlak saçlara sahip olmak için !

Elmas parlaklığında saçının olmasını istemeyen bir kadın tanıyor musunuz ? bütün kadınların hayali ışıl ışıl ve sağlıkla parlayan saçlardır.

ne var ki saçlarımızın parlamasını engelleyen bir çok faktör var hayatımızda.bunlar yüzünden saçlarımız matlaşıyor ve bizi de mat gösteriyor.saçlarımızın kaybettiği parlaklığı ona kazandırmak kolay aslında.ne yapmamız gerektiğini bilelim yeter.bunun için ev rahatlığında kendi kendimize yapacağımız birkaç şey :

her ay bir defa cansız saçlarımızı yumurtayla yıkamak çok yararlı olacaktır. Kısa saçlar için çırpılmış bir yumurtanın beyazı, orta ve uzun saçlar için iki yumurtanın sarısı saçlara sürülür. 15 dakika bekletilir. Sonra yıkanır

Saçlara ipeksi ve parlak görünüm vermek için onları çeşitli ürünlerle durulayıp yıkamanız da çok yararlı olacaktır

Saç rengi ve tipine bakılmaksızın, suya %6 lık sirke ekleyip, o suyla saçlarınızı durulayabilirsiniz. İşlemi birkaç kere tekrarladıktan sonra saçlarınızı soğuk suyla durulayın. Bu işlem saçlarınızı parlatacak

Esmer ve kumrallar için saç bakım ürünü hazırlama reçetesini veriyorum: 2 yemek kaşığı şerbetçiotu ve 2 yemek kaşığı deve dikenini 1 litre suda 20 dakika kaynatın, süzüp soğutun.
Esmer ve kumrallar için: 1 litre suya 2 yemek kaşığı demli çay ekleyin ve birkaç dakika kaynatın. Cansız saçlara ayrıca naneli koyu çay da iyi gelir. Saçları çayla yıkadıktan sonra durulama yapılmaz. Çay soğuk olmalıdır, böylece saçlar daha iyi parlayacak.
Sarışınlar için saç bakımında limon kullanımı önerilir. 1 litre kaynar suya 1 limonun suyunu ekleyin. Limon suyu yerine 1 yemek kaşığı limon tuzu da kullanabilirsiniz. Bu suyla saçlar yıkanıp, en son soğuk suyla durulanır.

netten alıntıdır – bilgeis kadınca öneriler