Pirinç suyuyla yüz rengini açma yolları

Cildi düzgün, parlak ve genç tutmanın sırlarından biri yüzü pirinç suyu ile yıkamaktır. Evet, okuduğunuz bilgi yanlış değil! Pirinç suyu (ayrıca mayalı pirinç suyu) Çin ve Japon Kadınların en önemli güzellik bileşenlerinden biridir. Geleneksel olarak, Güneydoğu Asya ülkelerindeki kadın pirinç çiftçileri; pirinç temizlemek için kullanılan suyu yıkanmak ve yüzlerini yıkamak için kullanırlar. Yüzü pirinç suyuyla yıkamak, cildini temiz ve parlak yapar, ki bu çok faydalıdır ve faydaları da bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Bu nedenle, bir dahaki sefere pilav yaparken pirinci yıkadıktan ve suda beklettikten sonra elinizde kalan pirinç altı suyunu işe yaramaz diyerek dökmeyin!

Yaptığınız en basit, ucuz ve doğal “güzellik ürünü” işte bu işe yaramaz diyerek döktüğünüz pirinç suyu. İşte bu pirinç suyu, kelimenin tam anlamıyla cildinizi şımartmak için ihtiyacınız olan şey! Unutmayın, doğru cilt bakımının anahtarı doğal kalmanın anahtarıdır. Bunun için doğal güzellik kurallarına uymaya devam edin ve ürünlerde sert kimyasallar kullanmaktan kaçının ve mümkün olduğunca suni olmayan kimyasallara yönelin.

Cilt Bakımı Yapmak İçin Pirinç Suyu Nasıl Yapılır

Pirinç suyu faydalı mineraller ve B1, C ve E gibi vitaminleri içerir . Bütün bunların kombinasyonu cildi sıkılaştırır ve gözenekleri küçültürken cildi daha yumuşak ve daha parlak gösterebilir. Aynı zamanda cilt hücresi büyümesini teşvik eder, kan akışını uyarır ve yaşlanmayı yavaşlatır. Bu muhteşem yüz temizleyicisini yapmak ve tadını çıkarmak için gerekli adımları izleyin.

İçindekiler:

  • Depolama için hava geçirmez saklama kabı
  • Çiğ pirinç pişmemiş, 1 bardak (tercihinize göre değişir)
  • Su. Berrak, klorlanmamış su

Nasıl yaparız

  • Sudaki kirden kurtulmak için pirincinizi bir kez yıkayın.
  • Bu suyu kullanmayın – sadece kir ve pislikler içerdiğinden uzaklaştırın.
  • Pirinci ikinci kez duruladıktan sonra pirinç suyunu ayrı bir kapa boşaltın.
  • Suda pirinç taneleri bulamayacağınız şekilde birden fazla boşaltın.
  • Pirinç suyunu buzdolabında 2-3 saat tutun ve soğumaya bırakın.
  • Soğutulan pirinç suyunu bir tonik olarak veya günde bir kez yüzünüzü durulamak için kullanabilirsiniz.
  • Pirinç temizleyiciden daha fazla yararlanmak istiyorsanız – bu mayalanmış su tarifi sizin için daha uygun olacaktır.

Fermente Pirinç Suyu Nasıl Yapılır

Bir kapta pirinç suyunu topladıktan sonra, birkaç gün sıcak (2-3 gün yeterli olacaktır) biraz ekşi olana kadar bırakın – sonra fermente olmaya başlıyor.

Unutma, oda sıcaklığı yüksek olursa fermantasyon süreci de o kadar hızlı olur.

Pirinç suyu ile Yüzü Nasıl Yıkayacağız

Pirinç suyu kullanıma hazır hale getirildiğinde kaseyi bir lavabonun içine koyun ve yüzünüzü nazikçe suyla yıkayın ve beş ila altı defa yüzünüze kasıtlı ve dikkatli bir şekilde sıçratarak yıkayın.

Pirinç suyunu lavaboya boşaltın ve cildinizin gözeneklerini kapatmak için yüzünüzü aynı miktarda düzenli musluk suyu ile yıkayın. Pirinç suyunu bir bardak su ile seyrelterseniz – o zaman yıkamanıza gerek kalmazsa, doğal olarak yüzünüzde kurutulmasına izin verin.

Ayrıca pamuklu top veya top da kullanılabilir. Sadece pamuklu bir top alıp içinde bir miktar ıslatın. Hafifçe vuruş hareketine uygulayın.

Sonunda yüzünüzü temiz ve kuru bir havluyla tutun ve daha taze, daha sıkı ve pürüzsüz bir cildin tadını çıkarın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir