Pirinç suyunun saça faydası !

Pirinci yıkarken akan beyaz su ile saçlar masaj yapılarak yıkanırsa saçlar uzar dense size inanır mısınız ? peki başka tamamen doğal yollar önersek size ? hem pratik hem de masrafsız ne dersiniz ?işte doğal yollardan saç bakım klavuzunuz.sizler için derledik.

suna dumankayanın tarifi:1 litre sirke elma veya üzüm farketmez, bir baş sarımsak ve maya. sarımsağı ezip maya ve sirkeyi de içine ilave edip bi kutuya koyun ağzını kapayın 2 gün bekletin onun içinde.iki günün sonrasında saç diplerinize uygulayıp 2-3 saat bekletin ve sonra yıkayın.sonuca şaşımayın sakın.saç dökülmesine son veriyor bu tarif.

yılan yagını sacınıza masaj yaparak uygulayın.sacınızın uzamasına yardımcı olacak.sadece yılan yagını kullanırsanz bır sısesı 2 hafta kadar yeter.aktarlarsa bulabilirsiniz.

saçlarınızın dolgun görünmesi için bir öneri: sampuanınıza çam terebentin damlatın 400mlye 70damla…farkı farkedeceksiniz.

eşit miktarlarda(50gr)zeytin yağı,defne yağı,hint yağı,çamterebent,çörek otu yağı,susam yağı,tatlı badem yağı,sarımsak yağı,keratin.bunları karıştırıp haftada 1 uygulayın saçlarınız dökülmesin güçlensin.

bir şişe badem yağına çamterabentini katıp kullanın..sadece çamterabentin uygulanabilir ama fazla kullanıldığında saç derisini tahriş ediyor bu yüzden friksiyon yapıp kullanmnız önerilir..eğer badem yağı ile beraber kullanacaksanız banyodan önce tüm saça sürüp bekleyin (en fazla 1 saattir tavsiye edilen ) ayrıca çamterabentini şampuanlarınıza katıp her yıkamada dahada etkili olmasını sağlayın şampuan kutunuzun boyuna göre zaten anlarsınız ne kadar koymanız gerektiğini..çamterabentin saçı uzattığından emin olmak istiyorsanız eczanelere ve kuaförlereda danışabilirsiniz….

kolay gelsin hanımlar