Saç Dökülmesi İçin En İyi Yağlar

Şampuana Uçucu Yağların Eklenmesi konusunda çokça soru alıyorum. Saç dökülmesi, kepeklenme, saç tellerinin kırılması, cansızlaşması, mat saçlar, kuru ve sert saçlar, yavaş uzayan saçların daha hızlı uzaması için uygun uçucu bitkisel yağları kullanabilirsiniz. Yağları tek başına değil, saç maskesi şekline getirip kullanmalısınız. Yani, yağa başka katkılar da eklemelisiniz. Örneğin yumurta sarısı, yeşil çay, elma sirkesi, yoğurt ya da mayonez ekleyebilirsiniz.

Saçlarınızı günlük olarak beslemek için esans yağları jojoba yağı ile karıştırın ve şampuana ekleyin. Saçları yıkamak için her zamanki gibi zenginleştirilmiş şampuan kullanın. Uçucu yağların miktarını aşmayın çünkü saçlı deri tahrişine ve hatta kimyasal yanmaya neden olabilir.

Saç Dökülmesi İçin En İyi Yağlar

adaçayı
Defne
lavanta
Biberiye
Limon
Papatya
Kekik
Selvi
sedir
sardunya
Ylang-ylang
greyfurt
çay ağacı

Saç maskesi tariflerinde, maskenizi yapma amacınıza göre en uygun uçucu yağları karıştırabilirsiniz: şampuan zenginleştirmesi ve krem veya kepek sorununa yönelik karışımları yapabilirsiniz. Ayrıca çeşitli organik saç maskeleri için de uygundur ve hangi doğal maddeleri kullanacağınıza bağlı olarak saç durumunu farklı yağlar kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir