Saç beyazlamasına doğal çözümler

Saç beyazlamasını önlemek mümkün mü ? bu konuda bir araştırma yaptık.saçların beyazlamasını engellemek için uygulanabilecek birkaç yöntem varmış.tamamen doğal olanları eklemek istiyoruz.tecrübe etmiş olanlar faydasını görmüşler fakat bu konuda biz garanti veremeyiz.dilerseniz doktorunuzdan ve eczanenizden yardım alabilirsiniz.Saç beyazlamasına karşı işte yöntemler:

100 gram çitlenbik yağı ( Menengiç yağı ) diyede adlandırılır
20 gram ısırgan otu yagı
50 gram çörek otu yağı
10 gram kişniş yağı
10 gram limon yağı
10 gram adaçayı yağı

Cam bir şişede karıştırıp haftada iki kez saçlarınıza friksiyon şeklinde bir-iki yemek kaşığı yağ karışımı ile masaj şeklinde uygulayın en az 2 saat bekleterek yıkayın.

Dr. Belma Bayraktar, son yıllarda saç dökülmesini ve hasarını düzelten, doğal saç renginin korunmasına yardımcı olan keratin içerikli ağızdan alınan destek tedavi ürünlerinin de kullanılabileceğini bildirdi. Bayraktar, bu maddelerin 3-6 aylık kullanımı sonrasında saçlarda son derece olumlu sonuçlar elde edildiğini vurguladı. Deriye uygulanan mezoterapi yöntemiyle de saç yaşlanmasını daha da yavaşlattıklarını anlatan Dr. Bayraktar “Saçlı deriye uygulanan mezoterapi işlemi ağrısız olup, haftada bir 5 seanslık tedavi çoğu kez yeterli gelmektedir” dedi.

başka bir yöntem:

badem yağı 50 gram
susam yağı 50 gram
ceviz yağı 50 gram
hint yağı 50 gram
mersin yağı 20 gram
çam terebenti 50 gram

eğer saçlarınız yağlı ise içersine 30 gramda limon yağı ekliyebilirsiniz.

SAÇTAKİ KIRLIKLAR (BEYAZLATMAYI DURDURAN) YAĞ

1-Kişniş Yağı
2-Adaçayı yağı
3-Limon Yağı
4-Çitlembik Yağı
Kullanımı : Bu karışım çalkalanarak bir kesme küp şeker üzerine 5 damla damlatılarak dahilen alınır

beyazlayan saçlar için müthiş iksirler.

Malzemeler:
* 1 adet soğan

* 5 diş sarımsak

* 1 yumurta sarısı. Saç maskesinin yapılışı: Soğan ve sarımsağı ezin. Yumurta sarısı da ilave edip saçlara boya sürer gibi sürün. 30 dakika sonra yıkayın. Bu maskeyi ayda bir kez saçlarınıza uygulayın.