Sağlıklı, Hızlı Saç Uzatma Yolları

saç uzatma yollarıSaçlarım hep cansız ve hep aynı boyda… Uzamıyor! diye yakınan çok biliyorum. Ki benimde bu sebepten şikayetçi olup kaynak taktırmışlığım vardır. Ama hiç birşey kendi saçının yerini tutmuyor tabi… Öncelikle saç uzamamasının başlıca sebebi herşeyde olduğu gibi beslenmedir.

Saçlar uzamak için vitamin ve minerale ihtiyaç duyar. Vücuda yeteri kadar vitamin ve mineral alınmıyorsa saç uzaması normalin altına düşecektir. Zaten saçlarım uzamıyor deyip hiç kestirmemekte yapılan başlıca hatalardandır. Saç düzenli bakımı sever. Ve ucunda kırıkları olmayan saç daha çabuk uzar.

Son dönemlerde ayda 5 cm saçı uzattığı öne sürülen ürünlere umudunuzu bağlayıp sonra hayal kırıklığı yaşamayın. En sağlıklı saçlar bile ayda 1.5-2 cm den fazla uzayamaz. Ve sadece dışardan yapılan bakımla saçlarınızın uzamasını beklemeyin. Fakat beslenmenin yanında yapacağınız bakımlarla daha güçlü,sağlıklı ve parlak saçlara sahip olabileceğinizi görürsünüz. Badem yağı, zeytin yağı , yumurta gibi maddeler saç bakımına birebirdir. Sağlıklı ve güzel uzayan saçlar için;

sağlıklı beslenme, saç kırıklarını aldırmak ve saç bakımı kremleri uygulaması faydalıdır. Saça uygulanacak doğal yöntemlerden biri; 2 yemek kaşığı zeytin yağına, bir tatlı kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı bal ilave edip yarım saat beklemektir(bu miktarlar saç gürlüğünüze göre artırılabilir.). Yağların saç derinize iyice işlemesine özen gösterin.

Bu yağlar sayesinde saçlarınız daha parlak ve kolay taranabilir hale gelir. Bu maskeye yumurta eklerseniz saç dökülmesini azaltır. Bir iki damla limon sıkarsanız saçlarınızın parlaklığını artırır. Şampuanla birlikte veya direkt sirke kullanımıda saçı parlatmaya yardımcıdır. Fakat fazla kullanımı asidik olduğundan saçları yıpratabilir.

Hiçbir şey yapma imkanı bulamıyorsak bile saçlarımıza güzelce uyguladığımız zeytin yağının faydasını görebiliriz. Bu arada saçların doğal yöntemlerle kurumasını sağlamakta saçlar için faydalıdır.

Emra Nur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir