Selülit Nasıl Geçer?

selülit nasıl geçerTespit edilmiş bir şeydir. Erkekler en çok kadınların bacaklarından etkilenirmiş. Bizimde oldukça önemsediğimiz yerlerimizdir bacaklarımız. Hepimiz taş gibi bacaklarımız olmasını isterken , kurtulamadığımız selülitlerle uğraşırız. Evet selülitin başlıca sebebi kilodur.

Fakat zayıf olmasına rağmen bacaklarında selülit olan kadında çoktur. Çünkü selülitin başlıca oluşma sebebi sağlıksız beslenmedir.Eğer hala selülitiniz yoksa oluşmaması için düzenli ve dengeli beslenmeye devam edin. Selülitli bayanlar ise artık dengeli beslenmeyi ve fazla su tüketmeyi kendinize adet edinin.

Selülitten kurtulmanın yolu sadece dışardan sürülen kremlerle mümkün olmaz. Kullanılan kremler selülitten kurtulmaya sadece yardımcı elemanlar olabilir.Selülitten kurtulmanın yolları ; dengeli beslenme, egzersizler ve yardımcı kremlerle daha çabuk olacaktır. Selülitten kurtulmak için özellikle bacak ve kalça bölgesindeki egzersizlerimiz daha sıkı olmalıdır. Yalnız hareketlerin düzgün yapılmasına dikkat edilmelidir.

Yanlış yapılan hareketler selülitten kurtulmak yerine onların kalıcılığını artırabilir. Selülit için yapılan düzenli ve uzun yürüyüşler birebirdir.

Bunun yaninda tuz , şeker kullanımı, alkol ve sigara tüketimi, kafein ve asit içeren kahve ve kola gibi ürünlerin tüketimi minimum seviyeye indirilmelidir.

Bol su tüketimi, meyve ve sebze tüketimi, balık tüketimi selülitle savaşma yolunda yardımcımız olacaktır.

Su içmeyi çok sevmiyorsak bize yardımcı olacak su tutucu maddeleri (patates,pirinç,havuç,elma)tüketmeliyiz. Selülitten kurtulmaya yardımcı bir diğer yöntemse masajdır.

Evde kendi kendimize masaj uygulayabilriz.Yağlı yemeklerden kaçınarak haşlama ve buğlamaları tercih etmeliyiz. Sürekli topuklu ayakkabı giymemeliyiz. Yanlış yürüme selüliti artırır.Yani istediğimiz kusursuz görünümler beslenmeden yaşam tarzımıza kadar herşeyimize dikkat ederek mümkün olabilir…

Emra Nur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir