Siyah Nokta Giderici Maskeler

Siyah noktanız ya vardır, ya da yoktur. Siyah nokta sorunu yaşayanlar çok iyi bilir. Siyah nokta denilen bu sivilceler tam anlamı ile beladır ve hiç tamamen yok olmaz. Mutlaka sürekli rutin bir temizlik işlemi uygulanmalıdır. Eğer sizin de yüzünüzde siyah nokta oluşuyorsa, bilmenizde yarar var; siyah noktalar tamamen yok olmaz, sadece sık sık bakım yapılarak geçici bir süre görünmez olurlar, o kadar.

Bu nedenle eğer siyah nokta sivilce derdiniz varsa, haftada bir kere peeling yapmalı, salisilik asit içeren cilt temizliyicileri kullanmalı, sebum dengeleyici ürünleri tercih etmelisiniz. Her sabah uyandığınızda mutlaka yüzünüzü içerisinde sebum engelleyici ya da salisilik asit olan bir yüz yıkama jeli ya da sabunu ile yüzünüzü yıkamalı, mutlaka nemlendirici kullanmalı ve haftada bir kere granüllü, içinde taneler olan bir peeling ürünü ile yüzünüze peeling işlemi yapmalısınız.

Peeling yapmak için peeling jelleri kullanmak zorunda da değilsiniz aslında. Bu noktada size, siyah nokta giderici, doğal peeling tarifi vermek istiyorum. Bu doğal peelingi haftada 1-2 kere uygulamanızda fayda var.

1 çorba kaşığı öğütülmüş pirinç,
Eşit ölçülerde kil ve el kremi,

Malzemeleri karıştırın, yüzünüze güzelce sürün, parmak uçlarınızla dairesel hareketler yaparak cilt içindeki siyah noktaları dışarı çıkarak olan temizleme işlemini yapınız. Gözenekleriniz boşalacak, siyah noktalar arınacaktır.

Bu peeling uygulamasının ardından, yüzünüzü az önce sözünü ettiğim cilt yapınıza uygun yüz yıkama ürününüz ile güzelce yıkayın. Bu işlem sırasında önce ılık su kullanabilirsiniz. Ancak son olarak mutlaka soğuk su ile yıkamanızı öneririm. Böylece gözenekleriniz daralacak, cildiniz daha pürüzsüz görünecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir