Siyah noktaları tamamen geçirecek doğal cilt bakım maskeleri

Siyah noktalar hepimizin derdi ve sivilce ve siyah noktaları önlemek için etkili bir çok doğal ilaçlar vardır. Doğal maskeler çok tercih edilirler, çünkü geleneksel kozmetiklerin aksine neredeyse hiçbir yan etkisi yoktur. Siyah noktadan kurtulmak için ev yapımı maskeleri ve mutfağınızda bulunan doğal yolları kullanarak cildinize herhangi bir zarar vermeden sorunu kolayca çözebilirsiniz.

Akne, genç bir kızın karşılaşabileceği en büyük sorundur. Ağrılı sivilceler, yağlı cilt, siyah nokta ve iri gözenekler yalnızca acı çeken kişinin sinirlerini değil aynı zamanda kendine olan saygısını da etkileyebilir. Bununla birlikte akne etkisini iyileştirmek veya azaltmak için ucuz ve etkili bazı yollar vardır. Ev yapımı yüz maskeleri cildinizi iyileştirmenin çok kolay bir yoludur. Burada doğal maskelerin küçük bir koleksiyonunu özellikle akne için uygulayabilirsiniz.

Soğanlı Sivilce, Siyah nokta, Akne Yüz Maskesi

İhtiyacınız olan şey:

 • 1 büyük soğan,
 • öğütülmüş yulaf ezmesi veya yulaf unu,
 • 1-2 çay kaşığı bal.

Soğanı soyup, blenderde ezin ve suyu sıkın. Meyve suyunu balla karıştırın ve kalın yapıştırılmış bir durum elde etmek için yulaf ezmesini ekleyin. Bu maskeyi temiz yüzeye uygulayın. 10-15 dakika bekletin.

NOT: Soğan güçlü anti-inflamatuar özelliklere sahiptir ve cilt yenilenmesine yardımcı olur ve metabolik süreçlerini yoğunlaştırır, oysa yulaf ezmesi gözenekleri temizlemeye, cildi yumuşatmaya ve beslemeye yardımcı olur.

Karbonatlı ya da kabartma tozuyla yapılan yüz maskesi

İhtiyacınız olanlar :

 • 10-15 damla çay ağacı yağı,
 • 1 tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı,
 • 1/3 çay kaşığı tuz,
 • 1-2 çorba kaşığı kabartma tozu.

Tuz ve kabartma tozunu çay ağacı yağında eritin. Diğer malzemeleri ekleyin ve iyice karıştırın. Maskeyi merkezden yüz kenarlarına kadar dairesel masaj hareketleriyle uygulayın, siyah noktaların tıkanık olduğu yerlere özel dikkat gösterin. Sivilce ve iltihaplı bölge ile maskeyi cildinize sürmeyin. Maskeyi yüz üzerinde 5-7 dakika tutun, daha sonra serin su ile durulayın, yüzünüz sıkışmasına neden olan bir tonik ile silin ve nemlendirici krem ​​kullanın.

NOT: Pişirme sodası yani karbonat, cildin pH’sını nötralize etmeye yardımcı olduğundan, daha az yağ üretmeye başlayacak ve nihayetinde düzenli tedaviyle sivilce gitmiş olacak.

Limonlu siyahnokta giderici yüz maskesi

İhtiyacınız olan şey:

 • 1/3 fincan taze limon suyu,
 • 2 çorba kaşığı bal,
 • mısır unu veya nişasta.

Bal limon suyunda eritilir, içerikleri iyice karıştırın. Elde edilen karışıma pamuk yastıkları batırın ve siyah noktalı cilt bölgesinde uygulayın. 3-4 kez tekrarlayın, sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Aspirinli Yüz Maskesi

İhtiyacınız olanlar :

 • 5-7 aspirin hapı,
 • damıtılmış su,
 • 1 çay kaşığı bal.

Birkaç aspirin hapını suda eritin, böylece oldukça yapıştırılmış kıvam elde edebilirsiniz. 1 tatlı kaşığı organik bal eklerseniz, maske cildi daha az kurutur. Yüzünüze uygulayın, çene, göğüs, sırt – sivilceye eğilimli herhangi bir alanı. 7-15 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayın.

NOT: Aspirin, anti-inflamatuar özelliklere sahiptir, bu nedenle kızarmayı derhal azalacaktır. Gözenekleri temizlerken ve cildi pul pul dökerken akne ürünlerinde en yaygın kullanılan maddelerden biri olan salisilik asit içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir