Soğan suyu maskesi Saç Yenileme ve Tedavisi

Saç uzaması, saç çıkarma ve saç bakımı için soğan suyu, kadınlar arasındaki popülaritesine ulaşan oldukça eski halk ilacıdır. Her gün 50-100 saç telini kaybetmek doğal bir şeydir, ancak bazı sebeplerden ötürü bu sayılar normal seviyelerin üzerine çıkabilir. Sıkı diyetler, hormonal dengesizlikler veya kalıtım, aşırı saç düşmesine fazla katkıda bulunabilir. Folik asit ve sitrik asit, karoten, potasyum, manganez, fosfor, çinko, vitamin C, E ve B vitaminleri açısından zengindir.

Tüm hayatım boyunca, saç büyümesini arttırmak ve yapısını geliştirmek için farklı yollar ve yöntemler denedim. Dürüstlükle söyleyebilirim ki hiçbir şey soğan maskesi kadar, o kadar çok yardımcı değildi. Geçen yıl saçlarımı daha uzun süre büyüttüm ve bazen bölünmeleri kesip bitirdim. Soğan maskeleri 2 hafta boyunca uygulardım ama sonuçlar gerçekten şok oldu!

Benim en sevdiğim tarifi şudur: 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 baş soğandan çıkan su, 10 damla biberiye ve tarçın yağı.

Karışımı saç köklerine uygulamak için, iğne olmadan bir şırınga kullanırım (uygun bir yoludur) ve kafa derisine ovun. Soğan kokusundan kurtulmak için saçlarımı sirke veya limon suyu çözeltisiyle yıkıyorum (1 litre suya 2 çorba kaşığı). İkinci yıkamadan sonra koku tamamen kaybolur.

Bazen saçlarına yoğurt maskesi uygulamayı tercih ediyorum – o zaman saçlarımın soğan kokusu yok! Uzun zaman önce saçımın büyüme hızı ayda yaklaşık 1 cm, halihazırda 2 cm.

Mutlu hissediyorum!

İlk kullanımdan sonra hemen olumlu sonuçlar beklemeyin. Saçlardaki değişiklikleri görmeden önce birkaç hafta süreceğine emin olun. Bu doğal bir çaredir ve sert, laboratuvar tarafından oluşturulan kimyasallarla dolu değildir. Bu, doğal organik bileşenlerin tüm organik bileşenleri kafa derisinin daha derin katmanlarına dağıtılarak çalıştığını ima eder.

Ancak etkinliğinin en iyi sonuçlarını elde etmek için, prosedürü sekiz haftaya kadar düzenli olarak tekrarlayabilirsiniz.

Soğan, sadece saç köklerini güçlendirmekle kalmayıp, soğanların bol olduğu tüm besin maddeleri ile de doygun doygunluğunu teşvik ederek saçları mükemmel şekilde idare eder.

Sıkça sorulan soru şudur: Soğan suyunu saç dökülmesinde kaç sıklıkta kullanılır? Soğan karışımı günlük kullanım için uygundur. Kırk prosedür (2-3 ay içinde soğan maskesinin uygulanması) kısa sürede istikrarlı sonuçlar verir. Önleme amacıyla her hafta soğan uygulamaları yapılabilir.

Belirtilen sürenin ardından, daha kalın ve daha uzun kıl elde edebilirsiniz. Böyle bir sonuç elde edilemezse, muhtemelen soğan suyunun antioksidan faydalarından dolayı sağlıklı bir kafa derisi elde edersiniz. Soğan saç bakımının boşa harcanması vakti olmadığını unutmayın!

Saf soğan suyu

Hint yağı (kuru saçlar için)

Nasıl kullanılır:

Soğanı rendeleyin ve suyunu hazırlayın.

Bir top pamuk alın ve oluşan karışıma daldırın ve saç köklerine uygulayın.

Kapağı plastik torba ile örtün ve 30 dakika bekletin (kuru saçlar için). Normal veya yağlı saçlar varsa maskeyi 1 saat bekletin.

Neden hint yağı kullanıyoruz? Hint yağı besleyici özelliklere sahiptir ve saça sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir