Uzun Süre Kalıcı Ruj Nasıl Sürülür?

rujRuj gündelik hayatta pek çoğumuzun vazgeçilmez bir makyaj ürünüdür. İşe giderken, gezmeye çıkarken, arkadaşlar buluşacağımız zaman, özel buluşmalarda aslında kısaca hayatımızın her gününde sık sık ruj kullanırız. Ve bir gün boyunca sık sık tekrarlarız. Bu tekrar süresini uzatmak için bazı özel noktalara dikkat edersek sürdüğümüz ruj hem daha berrak hem de daha kalıcı olur.

Makyaj yaparken dudaklarınızın kalınlığını dikkate alın. Alt ve üst dudak arasında kalınlık farkı olabilir. İkisini dengelemek adına dudak renginizin tonlarında bir dudak kalemi kullanabilirsiniz. Dudak konturlarını belirginleştirip gölge hileleriyle kalınlaştırabilirsiniz.

Dudaklara şekil verdikten sonra mutlaka pudrayla sabitleştirin. Fazla pudrayı bir peçeteyi dudaklarınıza bastırarak alabilirsiniz.

Şekillendirmiş olduğunuz dudaklarınıza rujunuzu daha kalıcı olması için fırça yardımıyla uygulayın.

Koyu renk rujlar kusursuz uygulama gerektirdiği için gelin makyajında pek fazla tercih edilmiyor. Açık, transparan renkler daha doğal durduğundan gelinlere çok yakışıyor. Mutlaka koyu renk ruj kullanmak istiyorsanız göz makyajını hafif tutarak dengeli bir görünüm yaratın. Ayrıca cildiniz de daha mat olmalı.

Gün içinde rujunuz büyük ihtimalle silinecek, silikleşecektir o yüzden çantanızda aynaya bakmadan da uygulayabileceğiniz bir dudak parlatıcısı taşımakta fayda var. Saatler boyunca dayanan kalıcı rujlar dudak kenarlarında toplanıp iz bırakabildiği için pek mantıklı bir seçim olmayacaktır.

nute rujTen rengi ruj, kadından kadına değiştiğinden kişiye özel seçilmesi gerekir.

1) Öncelikle, ruj uygulamadan önce dudaklarınızın pürüzsüz olmasını sağlayın. Kışın dudaklar çok kuruduğundan, pütürleri temizlemek için dudaklarınıza peeling yapın. Bunun için dış fırçasıyla çok hafifçe dudaklarınızı fırçalayın ve gece yatarken dudak koruyucunuzu sürün. Böylece sabah harika dudaklarla uyanacaksınız. Koruyucu yerine Bepanthen de sürebilirsiniz.

2) Makyaj uzmanları bileğinizin iç kısmında ruju test etmenizi öneriyorlar. Dudak renginize en uygun tonu burada keşfedebilirsiniz. Bileğinizin iç kısmından bir veya 2 ton koyusu dudağınız için idealdir.

3) Beyaz tenliler, kum rengi ve pembe gölgeli ten rengi rujlara bakmalılar. Koyu tenliler ise bronza çalanları denemeliler.

4) Mükemmel bir dudak rengi ruj almak için başka bir ipucu, saf bej ruj tonları yerine pembe ya da şeftali tonlu olanları deneyin. Bu ruj tonları, bej olanlardan daha sıcaktır ve koyu dudak pigmentlerini nötralize etmek için idealdir.

5) Herkesin doğal dudak rengi farklıdır. Dudak rengi koyu olanlar, dudaklarında saf bir çıplak gölge yaratmak için ince bir kat kapatıcı uygulayabilirler rujdan önce…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir