Uzun ve gür kirpikler hayal değil !

Sizler de uzun ve gür kirpiklere sahip olmak istiyorsanız yazımızı okuyun..nette gezerek kadınların kirpiklerini nasıl beslediklerine göz attık.bakın neler bulduk bu konuda !

Gür saçlar için lavanta uzun kirpikler için ceviz !

Saçlarım çok ince telli ve dökülüyor. Daha gür olması için ne yapmalıyım? Her birinden birer tatlı kaşığı olmak üzere Hint yağı, lavanta, defne, menekşe, zeytinyağı, kekik yağı, susam yağı, çörek otu yağı ve kuru mayayı karıştırın. Saçlarınızın parlaması için bu karışıma elma sirkesi de ekleyin. Saçlarınızı streçle sarıp iki saat bekleyin. Ardından saçlarınızı yıkayın. Haftada bir kere bu işlemi tekrarlayın.suna dumankaya tarifidir bu yöntem !

ilk öneri çayla geldi…bazı hanımlar bu konuda soğuk çaydan yardım alıyorlar.Soğuk çayı pamukla kirpiklerinize kompres yaparsanız kirpikleri besler ve uzatır diyorlar.

hint yağını badem yağı ile karıştırıp kulak temizleme pamuğu ile kirpiklerine uygulayıp bundan fayda gören hanımlar da mevcut.

Kirpikleri uzatmak için:
1 bardak suyu kaynatın.
1 çay kaşığı hint yağı ve 12 gr kakao yağı(1 yemek kaşığından biraz az) ekleyip karıştırın.
Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın.
Karışımı soğutup 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün.Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın.

Kirpikleri gürleştirmek için:
Eşit ölçüde hint yağı ve badem yağını bir şişede karıştırıp 15 gün boyunca akşamları yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize dipten uca doğru sürün.

iki günden beri hint yagi badem yagi ve kakao yagini karistirip sürenler var bu yöntem de oldukça faydalıymış..ama dediğimiz gibi bunlar kişisel tecrübe…uzman tarafından öneri değil…