YAĞLI CİLDE LİMON BAKIMI

limon maskesi yağlı ciltCilt tipiniz yağlı ise işiniz zor.Yağlı ciltler hem parlar hem de derin ve belirgin gözenekli olur.Bu durumda cildinizin hem derinliğine temizlenmesi gerekir hem de o belirgin gözeneklerinizin sıkışıp daha berrak bir görünümde olması gereklidir.Eğer buna dikkat etmezseniz cildiniz her zaman yorgun ve bakımsız görünecektir.Yağlı cilt tipi için en ideal bakım doğal limonda saklıdır hanımlar.Bildiğimiz işlemsiz doğal limon ile siz de yağlı cildinizi ferahlatabilir ve daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.Limonun cilde olan faydaları zaten bilinmektedir.Özellikle yağlı ciltler için işte limonun faydaları :

Cildiniz aşırı yağlı. Üstelik yer yer parlıyor ve gözenekler genişlemiş. Bu durumda yağ dengesini düzenleyen bir maske uygulamalısınız. Limon bu konuda yararlı olabilir.

Bu durumda :

Her sabah uyandığınızda ayna karşısına geçin ve cildinizi dikkatle inceleyin. Büyük bir olasılıkla yeni bir sivilce ile karşıla şaabilirsiniz. Yağlı cilt, sivilce ve aknelere davetiye çıkarabiliyor. Bu durumda antiseptik ve sıkılaştırıcı etkili olan limon ile maske hazırlayın.

Limon Maskesi :

2 limonun kabuğunu soyup kabuklarını 2 çorba kaşığı suyun içinde 3 dakika bekletin. Robotta püre halinde ezin ve canlandırıcı maske olarak kullanın. Temizlenmiş cildinize pamukla sürüp birkaç dakika bekleyin. Ilık suyla yıkayıp havlu ile kurulayın ve ardından günlük nemlendiricinizi sürün.

Limonun özellikleri:

Sıkılaştırıcı ve mikropları öldürücü özellikler içeren limon, bol su içerdiği için toksinlerin vücuttan atılımını sağlıyor. Böylece cilt pürüzsüz bir görünüme kavuşuyor. Zengin C vitamini deposu olduğu için cildi dış etkenlerden koruyup cilt hücrelerinin yenilenmesine katkıda bulunuyor.