Yağlı ciltler için doğal bakım yolları

Yağlı ciltler için ev tedavisi yüzdeki parlaklığı önemli ölçüde ortadan kaldırabilir. Yağlı cilt, kuru ciltten farklı problemlere karşı daha hassastır, bu nedenle cilt durumunu dikkatle kontrol etmek ve basit ve etkili yüz maskeleri yapmak gereklidir. Evde yağlı ve sorunlu ciltlerin bakımı aşağıdaki temel adımlardan oluşur: temizlik, beslenme (nemlendirme), tonlama.

Gözenekleri kirden arındırmak için epidermis losyonlarını tonlandırmak için çeşitli peeling ürünleri kullanabilirsiniz ve tonikler etkili olur ve doğal yüz maskeleri yardımıyla uygun beslenme ve hidrasyon elde edilebilir.

Cildiniz yağlıysa ya da kolayca yağlanıp sivilceleniyor ya da pul pul dökülüyorsa, ev yapımı maskeler çok yardımcı olabilir. Bu maskeler cildinizi sağlıklı ve güzel hissetmenize yardım eder.

  • Yağlı ciltlere evde doğal maske yapmanın faydaları
  • Cildin kolajen üretimini teşvik eder.
  • Yağlı ve akne cilt tiplerine yardımcı olur.
  • Yenileme etkisine sahiptir.
  • Parlak bir görünüm verir.

Yağlı cilt tipi için yüzü sıcak suyla yıkamanız önerilmez; bu durum epidermisin yağ bezlerinin aktivitesini büyük ölçüde arttırır.

Belki bazen fark ederseniz, yüzünüzü sıcak su ile yıkadıktan sonra sabunlu cilt yağlı ve parlak hale gelir. Sıcak banyo alırsanız, dışarı çıktıktan sonra yüzü 3-4 kez soğuk suyla durulamak gerekir. Sabahları, gözenekleri sıkılaştırmak için soğuk su ile yüzünüzü bir kere daha yıkayın, cildin tonunu normal hale getirin ve böylece yağlanmasını azaltın.

Patatesle yağlı cildi nasıl soyabilirsiniz: Patatesleri kaynatın ve kalın bir macun elde edilinceye kadar ezin. Bu karışım ile temiz yüzünüzü örtün ve 20 dakika bekletin. Maske akne eğilimli yağlı ciltler için yararlıdır.

Yağlı cilde yardımcı limon : Limonu küçük parçalara kesin, bir cam kavanoz içine koyun ve bir bardak votka dökün, serin bir karanlık yerde 8-10 gün bırakın. Yüzünü temizlemek için bu infüzyonu kullanın. İnfüzyona pamuk topu batırın ve göz bölgesinden kaçınarak yüzünüzü hafifçe ovun. Yüzünüzü bu karışımla ıslatın ve 20 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla yıkayın. Maske gözenekleri sıkar ve kırışıklıkları düzleştirir.

Havuç: Büyük sulu bir havuç alıp pürüzsüz yapıştırana kadar karıştırın. Ortaya çıkan karışım temiz yüzeye konmalı ve 25 dakika bekletilmelidir. Bu maske, yağlı, akne ciltler veya soluk ciltler için önerilir.

Yağlı deriyi soymak için salatalık: 2 salatalık parçalara parçalayın, 100 ml votka ilave edin, iyice karıştırın ve 7 gün boyunca süzmek için bir cam kaba bırakın. Sonra zorla. Pamuklu bezleri infüzyona daldırın ve temiz yüzeye uygulayın (ıslak pamuklu pedlerle örtün). Onu yüzünde 15 dakika bekletin. Soğuk su ile yıkayın. Sonuç olarak, taze ve parlak cildiniz var.

Domates: Bir domates dilimini ince dilimler halinde kesin ve yüzü kapatın. Büyük gözenekli yağlı ciltler için önerilir.

Taze elma ile yağlı ciltten kurtulun: Bir elmayı küçük parçalara kesin, sütle ıslatın ve pürüzsüz bir macun elde edilinceye kadar kaynatın. Bu maskeyi yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekletin, daha sonra yüzünüzü serin su ile durulayın.

Üzüm: üzümleri karıştırın, 1 yumurta sarısı ve biraz un ekleyin ve iyice karıştırın. Pürüzsüz bir macun almalısın. Bu maskeyi yüzünde 20 dakika bırakın. Yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Çilek: Bir kapta çilekleri pürüzsüz olana kadar çatalla ezin. Bal ve yoğurt ise 1 çorba kaşığı ilave edin ve maddeler iyice karışana kadar karıştırın. Temiz eller veya sanitize bir fırça kullanarak, karışımın yüzünüze nazikçe uygulayarak göz bölgesinden kaçının. Yatın ve maskeyi 10 ila 15 dakika açık tutun. Onu ılık suyla yıkayın, yüzünüzü kuru tutun ve en sevdiğiniz toner ve nemlendiriciyle takip edin.

Yumurta: Yumurtayı çırpın, hafifçe ısıtılan bir tatlı kaşığı bal, bir kaşık limon suyu ve süt ekleyin. Daha sonra kalın bir macun oluşturmak için kepek ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın ve ortaya çıkan karışımı temiz yüzeye uygulayın. 15 dakika bekletin.

Yulaf ezmesi: Yumurtayı çırpın, bir çay kaşığı taze limon suyu ve bir kaşık ezilmiş yulaf ezmesi ekleyin. Bu maskeyi yüz ve boynuna yirmi dakika koyun, su ile durulayın.

Çavdar Ekmeği: Süt ya da yoğurtta bir parça ekmek ıslatın. Malzemeleri iyice karıştırın. Bu maskeyi yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekletin. Bu maske beyazlatma etkisine sahiptir.

Yağlı Ciltlere Uygulanacak Maya Maskesi: Beyazlatıcılar ve sıkma etkisi maya maskesi ile sağlanabilir. Hazırlanması için ortak bir fırıncı mayası (1 çorba kaşığı) veya aynı miktarda kuru bira mayası kullanmak ve pürüzsüz bir macun elde etmek için taze sıkılmış üzüm, çilek, kuş üzümü veya elma suyu (3 yemek kaşığı) ile karıştırmak gereklidir. T-zonuna uygulanmalı ve on beş dakika bekletilmeli, ardından serin su ile yıkanmalıdır.

Yağlı Cilt İçin Limon Suyu: Yağlı cildiniz varsa yumurta beyazını 1 çorba kaşığı yulaf unu, 1 çay kaşığı kuru toz limon kabuğu ve aynı miktarda limon suyu ile karıştırıp, bu kütlesi elde etmek için temizleyin Masaj hareketleriyle yüzleşin. Maskeyi 15 dakika açık tutun ve soğuk su ile iyice yıkayın.

Yağlı Cildi Önlemek İçin Yoğurt: Yağlı cilt türünün cilt ve tonunu arttırmak için kefir maskesini kullanın. Hazırlanması için 1 çorba kaşığı nişasta veya un ilave edebilmek isterseniz, 2 çorba kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı maydanoz suyu ve 1 tatlı kaşığı limon suyu karıştırmanız gerekir. Temiz cilde uygulanır ve 10 dakika bırakılır. Bu durulamadan sonra soğuk suyla yüz yüze gelin.

Yağlı Cilt İçin Killi Kür: Cildin iltihaplanması durumunda cilde zarar vermeyen paspas maskeleri seçin. Kil, yağ bezlerinin ürünlerini emdiği için, maskeleri kil ile uygulamanız önerilir. Yağlı ciltler için cildinizi mükemmel bir şekilde tazeler ve cilt rengini iyileştiren temizleme kil maskesi reçetesi. Pürüzsüz bir macun elde edilinceye kadar üzüm suyunu kil ile karıştırın. Maskeyi kuru kalana kadar yüz üzerine uygulayın, 15 dakika boyunca bırakmayın, daha sonra soğuk su ile durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir