Yumurta Maskesi Kuru ve Hasar Görmüş Saçlar İçin Doğal Tedavi

Yumurta Maskesi. Kuru ve Hasar Görmüş Saçlar İçin Doğal Tedavi. Şekillendirici ürünler saçları nemli ve kırılgan hale getiren bir film bırakabilir. Herkes saçların proteinden oluştuğunu bilir. Nemi yakalamanın ve saçınıza parlaklık katmanın en iyi yolu bir protein bakımı yaparak, saç bakım maskesi uygulamaktır. Bazı doğal ürünler bu etkiyi sağlar. Yumurta maskesi para ve zamanı harcamaksızın uzun süreli sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Saç tedavisinde yumurta maskeleri gerçekten büyü etkisi yapabilir. Sağlıklı saç büyümesi için gerekli olan bir vitamin ve mineral kaynağı sağlarlar. Yumurta sarısı A, C ve E vitamini gibi çeşitli amino asitler, mineral tuzları ve kolesterol içerir . Yüksek miktarda protein, yapısal kabuk ampullerini geri yükler, saç büyümesini uyarır, pürüzsüzleştirir ve saçlara parlaklık kazandırır.

Saçlar İçin Yumurtanın Faydaları

 • Bazı amaçlara bağlı olarak, ev yapımı saç maskelerinde farklı yumurta parçaları kullanılır.
 • Yumurta donuk ve kırılgan saçlar için doğal bir tedavidir, hasar görmüş saçları onarır.
 • Yumurta sarısı kuru saç tipi için uygundur.
 • Yumurta beyazı, yağlı kafa derisini ve buna bağlı sorunları işler.
 • Yumurtalar kepekli görünüm ve kafa derisi kaşıntısını önleyen amino asitler içerir.
 • Yumurta sarısı, sağlıklı saç büyümesi için gerekli olan besin maddelerinden bol miktarda bulunur. Lesitin, sık kullanılan boya işlemlerinden kaynaklanan hasar görmüş saçları onarmaya yardımcı olur.
 • Ayrıca, yumurta sarısı saç büyümesini teşvik edebilen B3 vitamini içerir. Lesitin yanı sıra, yumurta saç için faydalı olan diğer besin maddelerine sahiptir:
 • A vitamini – ciltteki küçük yaraları tedavi eder. Rejeneratif özelliklere sahiptir.
 • D vitamini – saçları daha güçlü yapar, saç dökülmesini ortadan kaldırır.
 • E Vitamini – iplerin elastikiyetini arttırır, hücre seviyesinde kollajen üretimini etkinleştirir.
 • B kompleksi vitaminleri – kepek düşürür, saç büyümesini teşvik eder, saç foliküllerini güçlendirir ve bölünmüş uçların görünümünü önler.
 • Demir – kan dolaşımını güçlendirir, saç foliküllerine oksijen sağlar.
 • Fosfor – saç foliküllerini güçlendirir.
 • Sodyum – saç köklerinde kurumaya ve güçlenmeye neden olur.
 • Potasyum – saç yapısını geliştirir.

Saçlar İçin Yumurta Maskesi Yapma ve Kullanma İpuçları

En iyi sonuçlar, doğal alanda, özgür yetişen köy tavuğu yumurtaları kullanılarak elde edilir. Eğer bulamazsanız, o zaman herhangi bir süpermarkette yumurta satın alırsınız.

Küçük yumurta küçük tavuklardan gelip bol miktarda vitamin ve besin içerdiğinden daha iyi sonuç verir.

Saç maskesini hazırlamadan önce, yumurtaları buzdolabından çıkarın, böylece oda sıcaklığında olacaktır.

Eğer maske için bir bileşen olarak yumurta beyazı kullanırsanız, saçınızın kurumasına neden olabileceğini unutmayın.

Mantıksal olarak yumurta beyazı yağlı saç tipi için daha uygundur. Deniz tuzu, hardal tozu, tarçın tozu veya çavdar biber tentürü gibi diğer bileşenlerle karıştırılarak saç karışımına yumurta sarısı ilave edilir. Bu hüner kuru saçları önleyecek ve saç folikülleri nem ve nemle karşılayacaktır.

Homojen karışım elde etmek için, yumurta karışımını diğer bileşenlerle karıştırmak için kullanın. Böyle bir şekilde maskeyi kafa derisi ve saç üzerine yaymak kolay olacaktır.
Elde edilen karışımı kuru ve temiz saçlara uygulayın. Nemli saçlarda yaparsanız, maske yüzünüzde akabilir.

Maskeyi ılık suyla yıkayın. Sıcak su yumurta parçacıklarını kaynatacak ve saçlarınıza yapışacak. Onları çıkarmak zor olacak.

Yumurta maskesini yıkadıktan sonra, üfleme kurutucu veya saç sıkıştırıcı kullanmanız tavsiye edilmez. Bu kural sadece saç karışımına yumurta akı ilave ederseniz işe yarar. Yukarıda bahsedilen şekillendirme cihazlarını kullanmak saçları kuru kuru saman haline getirebilir. Bu durumda saçlarınızı doğal olarak kurutun.

Eğer maskede yumurta sarısı kullandıysanız, durulamadan sonra saç kurutma makinesini düşük sıcaklığa tercih edin. Saçınızı tamamen kurutmayın.

Yumurta maskesi saç tellerini besler. Dolayısıyla karışımı kafa derisi ve saç üzerine tamamen yaymak daha iyi. Daha iyi sonuçlar almak için, başınızı sıcak havluyla örtün veya üzerine bir duş başlığı koyun.

Hafif masaj ile yumurta maskesini uygulayarak birleştirin. Maskeyi sürtünmeden eşit şekilde yaymak için parmak uçlarını kullanın. Maskenin çok akıcı olmadığından emin olun.

Maskenin saç üzerinde kalma süresi, hangi bileşenlerin eklendiğine bağlıdır. Maske, uyarıcı bileşenler (hardal veya tarçın tozu, deniz tuzu, biber, esansiyel yağ) içeriyorsa, maskeyi 15-30 dakika açık bırakabilirsiniz. Uyarıcı maddeler içermiyorsa, maskeyi daha uzun (bir saate kadar) tutabilirsiniz.

Bitkisel infüzyonla saçları durulayın.

 

Koyu renk saçlar için ısırgan otu, biberiye veya meşe kabuğunu, sarışın saç için papatya ve papatya yağı kullanın.

Veya bitki çayını elma sirke suyu çözeltisi ile yer değiştirebilirsiniz: 1 litre temiz filtrelenmiş su için 2 yemek kaşığı sirke.

Saçınızda yumurta kokusu varsa, ev yapımı saç maskesine 3-5 damla herhangi bir uçucu yağ ekleyebilirsiniz.

Eğer çok sık yaparsanız, yumurta maskesi saçınızı kurtaracaktır. Daha iyi sonuç almak için haftada iki kez 2 ay içinde maskeyi uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir