Yaz Tatilinde Bu Sene Nereler Moda 2010

Yeni evlendiniz ya da nişanlandınız. Eşinizle ilk defa tatile gideceksiniz. Çok heyecanlısınız. Çok mutlusunuz. Ne kadar güzel bir olaydır aslında değil mi? Aileler evlenmeden evvel özellikle eşlerin tatile çıkmasına izin vermeliler diye düşünüyorum. Tamam, izin vermeyen ya da tek gitmesini onaylamayan aileler varsa yanlarında birinin daha gitmesini şart koyarak yollamalılar.

Ben tatil olayının yani çoğu şeyi beraber paylaşmanın birbirlerini tanıma açısından çok şey katacağını düşünüyorum. Evlenmeden evvel kendilerini farklı ortamlarda test etmeliler farklı ortamlarda görmeliler. Birbirlerinin sevdiği sevmediği huyları ya da beğenip beğenmediği huyları çıkmalı.

Çıkmalı ki evlendikten sonra sorun olmasın ve üzücü şeyler yaşanmasın. Tatil havaların ısınmasıyla git gide daha da yaklaşıyor. Yer yön plan yapmak gerek.

Erkenden aramak kalacağımız yeri bulmak gerek. Çünkü yoğun durumlarla karşılaşıp işinizi yaş yere koymadan sıkıya bağlamalısınız. Üzülmemeniz için hevesinizin kırılmaması için bunları yapmalısınız.

Bir yeri çok istersiniz o kadar araştırır ve eşinizle hazırlanırsınız odaklarsınız kendinizi oraya sonra gerekli vakit ve zamanı tutturamadığınız zaman her şey boşa gider. Yeniden aynı aynı adımları yaşamaya mecbur kalırsınız ve biraz da hayal kırıklığı elbette.

İşlerinizi garantiye alın ve güzel tatilin hayallerini kurmayı bırakın sadece. Kendinize doğanın güzelliklerinden hayaller kurun. Sessizliği güzelliği huzuru düşünmeye başlayın. Yeşilin mavinin sarının güzelliklerinde büyülenin kalın.

Hiçbir şey düşünmeden sadece eşinizle güzel planlar güzel dakikalar yapmayla uğraşın. Soyutlayın kendinizi ve daha güzel şeyler düşünerek hayallerinizi devam ettirmeye bakın.

Evinizdeki streslerden işinizdeki streslerden ya da arkadaş çevrenizdeki streslerden şehir streslerinden her şeyden kurtulun ve daha güzel nasıl zaman geçiririm sorularıyla düşücüleriyle hareket edin. Bu hareketleriniz sizin tatilinizi tatil gibi gerçekten yaşamanızı sağlayacaktır. Kendinize zaman verin ve biraz da kendinizi dinleyin.

Tatile tatil diyin. Ve asla tatildeyken iş ile ilgili bir şeylerle uğraşmayın.