AKNE SORUNUNA MASKE

Ben akneli sorunları yaşayan birisiydim. Hala da var elbette ki tamamen kurtulmak ne mümkün. Cildimiz kirlenebiliyor sonuçta gözeneklerimiz kapanabiliyor nefes alması için maskeler hep şart şeylerdir. En güzel maske de hangisidir biliyor musunuz? Sizin için en uygun olanıdır.

Gerçekten sorununuza cevap verebilen maskedir. Bunu denemeden göremezsiniz. Ben kozmetik mağazalarından çok hazır maskeler aldım uyguladım ama düzgün sonuçlar alamadım.

Jeller mi kullanmadım tonikler mi almadım.

Ne kadar özen gösterdim değer verdim ama yine de olmadı.

Yok, sonuç yok istediğim gibi. Hele ki bir tan jel kullandım ünlü bir marka cildimi nasıl tahriş etti. Benim cildim hassas olduğu için resmen yandırdı tutuşturdu şimdi söylediğimde bile içim nasıl gidiyor anlatamam.

Ben kendim doğal yolla bir maske tarifimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bal maskem tüm cilt sorunlarına özellikle aknelere cevap veriyor.
Malzemeler: 3 tatlı kaşığı bal, 2 tatlı kaşığı kaymak ve 3 tatlı kaşığı da süt.

Uygulanışı ve hazırlanışı: 3 tatlı kaşığı balı, 2 tatlı kaşığı kaymağı ve 3 tatlı kaşığı da sütünüzü alıyorsunuz ve bir kâse de krem gibi olana kadar çırpıyorsunuz. Kendine gelmesi için biraz dinlemesi gerekiyor.

Dinlenmeye bırakıyorsunuz ve 10 dakika kadar bekliyor. Ama buzdolabına koymamalısınız. Bekledikten sonra yani dinlendikten sonra elinizle cildinize sürüyorsunuz. Sürdükten sonra masaj yapmaya başlıyorsunuz.

Özelikle sorunlu bölgelerinize bolca sürerek masaj yapıyorsunuz. Masajlarınız yukarı aşağı sağa sola dairesel hareketler olarak karışık şekillerde uygulayabilirsiniz. Bu uygulamanızdan sonrada cildinizde beklemelidir.

Cildiniz bu karışımı çok sevecektir gerçekten. Kokusu bile bir harika zaten. Sürerken insanın yiyesi falan geliyor. Ardından elinizden geldiğince yarım saat bir saat bekletiyorsunuz.

Bu beklemenin sonunda da yüzünüzü yıkıyorsunuz. Suyunuz ılık su olsun. Çok sıcak su cildinizi yıpratır sarkıtır. Daha sonrada güzelce kuruluyorsunuz. Sonuç olarak yumuşak ve tatlı ipeksi bir cilt sizin oluyor.

Sitenin Meleği.