Altın Çileği Meyvesinin Faydaları

Altın çileği.. Ona Altın Çileği diyen de var altın çilek meyvesi diyen de.. Altın çilek meyvesi yiyen zayıflar mı esas konumuz bu aslında. Pek çok kadın yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte zayıflama telaşına düşüyor. İşte zayıflama telaşı içinde, nelerin kolay zayıflattığını sorusu da kafaları kurcalıyor. Altın çileği yiyip zayıfladığını söyleyenler de ekranlara sıkça gelince tabi hanımlar daha da meraklanıyor. Nedir bu altın çileği ve ne işe yarar ? Altın çilek meyvesinin faydalarına önce göz atalım. Altın çileği tanımadan altın çilek hakkında bir fikre sahip olamayız değil mi ?

ALTIN ÇİLEK MEYVESİNİN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ İÇERDİĞİ YÜKSEK ORANDAKİ C VİTAMİNİ. Altın çileği yememiz için o kadar neden var ki arkadaşlar. Öncelikle altın çilek meyvesi zayıflamada şu nedenle kullanılabilir; Altın çileğin ödem atma gibi bir özelliği var. Altın çilek vücudumuzda biriken ödemi dışarı atmamıza yardımcı oluyor. Böylece fazlalıklarımızdan kurtulamamız da kolaylaşıyor.

Bunun yanı sıra altın çilek bağırsakları da çalıştırıyor ve kabızlığı yok ediyor. İçerdiği yüklü miktardaki posa sayesinde bağırsakları temizliyor.

Altın çilek pürüzsüz, kolay şekil alan, parlak ve turuncu-sarı bir dış yüzeye sahiptir. Özü sulu ve içerisinde çok ufak açık sarı çekirdekleri vardır. Dinlendirildiğinde tadı tatlılaşır.

Altın çilek, yuvarlak bir meyve olup ağırlığı 5-7 gram arasındadır. Çapı yaklaşık olarak 2 cm’dir. Altın çilek taze iken doğal, kağıtımsı, sarımsı, bir kabuk ile kaplıdır ve yenilebilmesi için çıkarılması gerekmektedir.

Altın çilek taze olarak, kurutulmuş olarak tek başına veya meyve ve sebze salatalarında diğer ürünlerle beraber de tüketilebilir. Ayrıca çikolata ile kaplanıp tatlılarda da kullanılabilir. Reçellerde, soslarda keklerde vs. kullanılabilir. Altın çilek karışımlarda yada tek başına kullanılabilir. Bu egzotik meyve aynı zamanda çok sağlıklı ve tıbbi olarak birçok faydaya sahiptir.

ALTIN ÇİLEĞİN FAYDALARI

Kilo vermeye yardımcıdır

Diyabet (şeker) hastalarına faydalıdır.

Sindirim sistemindeki parazitleri yok eder.

Dünyanın en zengin lif oranına sahip meyvesidir.

C vitamini oranı yüksektir.

Antioksidan ihtiva eder.

Aynı zamanda bu mucizevi meyve kanı arındırır.

Görme sinirlerini yapılandırır.

Prostat ve boğaz hastalıklarının tedavisinde olumlu etkileri vardır.

w w w .altincilek. c o m

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir