BİR KADIN BİR ERKEKTEN DAHA MUTLU

Kadınlar ince insanlardır. Ve bu yüzden hayatlarında her şeyi yine aynı incelikle işlerler. Erkekler kadınlara göre daha sorumsuz olabilmektedir. Daha düşüncesiz olabilmektedir. Hayatın değerlendirmesini yaparken bir kadın bir erkekten daha başarılıdır. Hayatı kadınlar erkeklerin gözünden daha farklı değerlendirip hem onlardan daha başarılı hem de onlardan daha mutlu olabiliyorlar.

Kadınların beyin yapısı her şeyin profesyonellik boyutunda. Onların zekası erkeklerinkinden daha farklı. Erkeklerin başarılıkları iş alanlarında ev alanlarında elbette kıyas edilemez burada.

Ama bir hayata bakış olarak hayatı değerlendiriş olarak edilebilir. Bir kadın bir erkeğe göre ne yapar da daha mutlu olur?

– Hayattan tadı almayı daha iyi bilir. İyi giyinir. İyi spor yapar. İyi arkadaşlıklar kurar.

– Vazgeçilmez değerleri vardır. İşine her zaman verdiği değeri hayatına hayatındakilere ve sağlığına da verir. Yediklerine içtiklerine erkeklerden daha fazla dikkat ettiklerinden dolayı vücut bazında da 1-0 önde giderler.

– Daha düzenli uyurlar ve daha düzenli yürürler.

– Bakımlarını iyi yapar ve kendilerine olan güvenlerini en sarsılmaz derece kurarlar. Onlar için bakım demek güzelliğin anasıdır.

Ve güzellik de daha çok özgüven getiricisi onurlandırıcı bir durumdur. Güzel olan bir kadın iş hayatında da başarılıysa çok dikkat çeker.

Ve takdir görür. Bu takdir görmek de onu hayattan başarılı not almasına ve hayattan mutluluk alabiliyor olmasına işarettir. Bunu kadınlar erkeklere göre daha başarılı halde sürdürürler.

– Sorumluluklarını daha net zamanlarda ertelemeden yaparlar.

Akıllarında yatağa yattıklarında çok iş düşünmezler. Akıllarına hiçbir şeyin takılmasını istemez her şeyi bir kusursuzluk düzeninde halletmeye çalışırlar.

– Aynı anda birçok işi yürütebiliyor olmaları hem bir eş hem bir anne hem bir iş kadını olmak gibi sorumluluk unvanlarını iyi değerlendirme konusunda da bir mutluluk almaları vardır. Hayatın her anından mutluluk payı çıkarmayı daha iyi bilirler.

– Başarılarından mutluluk duyarlar, takdir edilmekten mutluluk duyarlar, uyandıkları sabaha bile mutlulukla kalkabilen nadir canlılardandır kadınlar.

Sitenin Meleği.