Bronzlamanın da bir kuralı var !

güneşlenmekBronzlaşmanıza az kaldı hanımlar. Güneşin zararlı ışınlarından korunarak bronz bir tene sahip olmak istiyorsanız korumalı güneş kremleri, otobronzanlar ya da altın bazlı makyaj malzemelerini tercih etmelisiniz.

Deniz sezonu açılmak üzere. Yaz aylarında yakınında bir kumsal olsun olmasın, herkes bronz bir tene sahip olmak ister. Ancak diğer taraftan güneşin cilde zarar verdiği, özellikle de cilt kanserine neden olduğu hemen herkes tarafından dile getirilip kabul görüyor.

Kozmetik markaları bu sorunun önüne geçmek için çeşitli ürünler hazırlıyor. Yüksek korumalı güneş yağları ve güneş kremleri, güneş sonrası bakıma yönelik ürünler ve otobronzanlar (bronzluk veren kremlerle spreyler) bunlardan bazıları. Pırıltılı makyaj malzemeleri ile de güneşle ya da güneşsiz sahip olduğunuz bronzluğu pekiştirebilirsiniz.

Deniz sonrası bakım
Güneş sonrasında kullanılan kremler cildin kızgınlığını alıp ferahlatıyor. Cildinize bakım yapıyor, nem ihtiyacını karşılıyor ve bronzluğun kalıcı olmasını sağlıyor.

Zararlı etkilerden korunun
Yüksek korumalı güneş yağları ve kremleri teniniz bronzlaşırken aynı zamanda cildi nemlendirdiği söyleniyor, içerikleri sayesinde kırışıklıkları ve ciltteki sarkmayı önlüyor. Aslında bu ürünleri sadece yazın değil, diğer aylarda da güneşin zararlı etkilerinden korunmak için kullanabilirsiniz.

Işıl ışıl yüzler
Işıltılı makyaj ürünleri sayesinde güneş ve otobronzan olmadan bronz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Güneş ve altın tonlarındaki ürünler cildin doğal rengini güçlendiriyor ve tüm yıl bronz görünmenizi sağlıyor. Birkaç renkli allıklardaki açık renkleri gözkapağı ve elmacık kemiğine, koyu renkleri çene, elmacık kemiği altı ve saç kenarlarına uygulayabilirsiniz. Parlatıcılar ise dudaklara kalıcı parlaklık verirken aynı zamanda dudakları nemlendirip onarıdığı söyleniyor.

Güneşsiz bronzlaşın
Sprey ya da krem halinde bulunan otobronzanlar güneş ışığına ihtiyaç duymadan pürüzsüz ve doğal bir bronzluk sağlıyor. Hiçbir yerde iz bırakmıyor ve E vitamini içerikleriyle cildin kalitesinin artmasına yardımcı oluyor.

milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir