GEBELİKTE YENİLEBİLECEK DİYET YİYECEKLERİ

Gebeliğin sağlıklı ve düzgün bir şekilde ilerlemesi ve sonlandırılması için besin değerli birincil derece önem taşıyan kuraldır. Ne yediğinize ne içtiğinizi mutlaka dikkat etmelisiniz.

Ve eminim ki sizin kadar hatta sizden bile daha fazla sizin yediklerinize ve içtiklerinizi dikkat eden bir eşiniz var olabilir. Onlar daha çok heyecanlı ve temkinli olduklarından zaten bu dönemde sizin üzerinize çok titreyecektirler.

Siz de içten içe kilo almadan ama hem de sağlıklı bir şekilde gebelik ve gebelikten sonra güzel bir doğum hayallerindesiniz. Eşinizde bebeğinizin sağlığı diye eline geçse size yedirmek istiyor bolca yemek yemeniz demek bebeğinizin sağlığı demekmiş gibi sizin bebeğin sağlığından öte kilo almanıza neden oluyorlar.

Eşler bu durumda bir engeller. Onların dilinden konuşup onlarla anlaşıp bu duruma bir çare getirmek de sadece sizin elinizde. Onunla bunu konuşarak ve doktorunuzla beraber hatta destek alarak kendinizi rahat erdirebilirsiniz.

Hamilelik süreciniz içersinde yediklerinizin hem sizin sağlığınız hem de bebeğiniz sağlığı olarak yararlı bir şekilde sürdürülmesi için yemeniz gereken size tavsiye edeceğim besin değerleri var: bunlar; Diyet bisküviler yenilebilirler, aynı şekilde diyet yoğurtlarda tüketilmelidir. Bir hamile annenin günde bir kase yoğurt yemesi gerekmektedir. Kalsiyum ihtiyacını hem kendi beden olarak hem de bebeğin sağlığı olarak yeterince alması mutlaka gerekmektedir.

Tatlandırıcılı asitli içecekler kullanılmamalıdır. Kolalar gibi içecekler anneye ve bebeğe sağlık olarak yarar sağlamayacaktır.

Aksine kalsiyum değerlerinizi sömürecektir. Kalsiyumun birinci derece düşmanı olan asitli içeceklerden anne adaylarımız uzak duruyorsunuz kullanmıyorsunuz.

Ayrıca önemli bir nokta daha diyet olark aldığınız yoğurtların bisküvilerin ya da diğer besinlerin üzerlerini iyice okuyun ve tatlandırıcılı şeyler olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

Tatlandırıcıların kullanımı hakkında doktorunuz size ilk bilgilerini verecektir ama bende sizinle daha öğrenmemiş olanlarla paylaşmak adına zararlı olabileceği durumunu bildireyim.

Hamilelik dönemizin bol sebze ve meyvelerle daha sağlıklı bir çizelgeye kavuşacaktır.

Kilo olarak büyük kilolar almak olarak zararlı çıkmak istemiyorsanız meyve tüketiminize özen göstermeniz gerekmektedir. Sebze ve meyvelerin bebeğiniz için olan yararlarından mahrum etmemeniz lazım.

Sebzenin ve meyvenin harikalıkları bebeğinizin de sizin de sağlığınızı zinde tutacak kilo olarak da sizin mutlu kalmanızı sadece gerektiğince almanızı sağlayacaktır.

Gerçekten buna inanmalı ve gerekli dikkatle de hamilelik dönemlerinizin besin tüketim listesini çıkarmanız gerekmektedir.

Evinizde her zaman size bunu yemen lazım ya da yememen lazım diyen bir doktor olmadığından kendi kendinizin biraz doktoru olup gerçekten sizi rahat ettirecek ya da ettirmeyecek gıdaları ayırt edebiliyor olmanız lazım. Sağlıklı günler dilerim.
Sitenin Meleği.