Kusursuz gözlerin ve etkili bakışların sırları ! Uyumlu kaşlar…

etkileyici bakmak içinCazibeli bir bakış, etkili gözler ve harika kaşlar…bir kadın başka ne isteyebilir ki güzellik adına !

Kusursuz bakışlar için önce kaşlarınızın kusursuz olması gerekir.Kaşlarınız, kişiliğinizin aynasıdır ve yüzünüzün ifadesini biçimlendirir.kaşlarınızın şekli ve rengi bir nasıl görünmek istediğinizi anlatır. ciddi, zeki, anlayışlı sempatik ya da korkak…nasılsanız kaşlarınız da öyledir !

Çünkü değişken bir kaş modasının bile yaratıldığı günümüzde, değişmeyen bir gerçek var: Şekle sokulmuş kaşlar, yüzünüzü aydınlatır ve sizi gençleştirir. Tipiniz için en uygun kaş formunu nasıl bulacağınızı, bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

Yüzünüze en uygun kaş şeklini bulun

Bir kalem alın ve burun kanatlarınızdan birisine dayayıp, resimdeki gibi dik olarak yüzünüzde tutun. Kaş, kalemin denk geldiği noktadan başlamalıdır. Sonra kalemi şakağınıza doğru eğin. Bu nokta da kaşın bittiği yer olmalıdır. Kaşın başlangıcı ve sonu tek bir hattır. Kaşlarınızı, bu hat çerçevesinde biçimlendirin.

Kaş yayınızı belirleyin

Kaşınızın en yüksek olacağı nokta, gözbebeğinizin üzerinden tuttuğunuzda kalemin ucunun gösterdiği noktadır. Kaşınızı almaya başladığınızda dikkat edin: Burundan itibaren kaşın üçte ikisi yukarı doğru ve kalan üçte biri de aşağı doğru gitmelidir. Eğer kaşın iç kısmı çok kalın ve dış kısmı çok inceyse, önden ortaya kadar kaş kalemi ile düzeltin

Acıtmadan alın

Kaşlarınızı alırken daima çıkış yönlerine göre çekin. Önce alt kenardan başlayın. Üst kenarı sadece inceltin.

Dikkat: Fazla kaçırmayın! Birkaç defa fazla alırsanız, yerlerine yenileri çıkmayabilir.

Boşlukları doldurun

Önce kaş fırçası ile aşağı doğru tarayın. Bu şekilde boşlukları görmeniz mümkün olur. Sonra kaş kalemi ile incecik çizgiler halinde boşlukları doldurun. Son olarak da kaşlarınızı yukarı tarayın.

Profesyoneller ne kullanıyor?

Eliniz alışkın değilse, cımbız ile ince kaşları kolayca alabilir, biraz ustalaşınca da uzmanların kullandığı kaş pensine geçiş yapabilirsiniz. Hangisinde daha rahat ediyorsanız, onu tercih edin.

Kaş modasını yaratan dünyanın en güzel kadınları

40’LI YILLAR

İnce kaşlar modaydı. Bir ilahe olan Greta Garbo’nun kaşları neredeyse tamamen alınmıştı.

50’Lİ YILLAR

Tam aksine kalın kaş modası vardı. Ceylan gözlü Audrey Hepburn, kaşlarını kalın kalın boyardı.

70’Lİ YILLAR

Doğal görünüm revaçtaydı. Mariel Hemingway, kalın ve kıvırcık kaşları ile doğal görünümün temsilcilerindendi.

referans haber = kadin.superonline.com/haber/2008/05/01/1989.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir