Limonlu Sıcak Suyla Zayıflanır Mı ?

limonlu suLimonlu sıcak su içerek zayıflanır mı, sabahları sıcak suya limon sıkıp içmek kilo verdirir mi, limon suyu içmek zayıflatır mı, Ilık suyla kilo verilir mi, limonun zayıflatıcı etkisi var mı, diyette limon suyu kullanılabilir mi, limonlu su içenler zayıflar mı, Limon suyunun faydaları ve zayıflamaya olan olumlu-olumsuz etkileri nelerdir ? Pek çok kilolu kadın sabah uyandığında limon suyuna sarılıyor ve sıcak suya limon sıkıp içiyor. Böylece zayıfladığını düşünüyor.

Limon suyu tansiyon düşürür. Eğer düşük tansiyon sorununuz varsa limon suyu içmenizi tavsiye etmiyoruz. Çünkü tansiyonunuz daha da düşer.

Limonlu su, eğer sıcaksa sizi daha uzun süre tok tutabilir ve limon metabolizmanızı hızlandırabilir.

Limonlu Su Zayıflatır mı?
limon zayıflatır mı”Sabah uyanınca limonlu ılık su iç, zayıflatıyor” diyorlar. Doğru mu?

Beslenme uzmanlarına göre maalesef hiçbir besinin ya da içeceğin zayıflatmaya direkt olarak bir etkisi bulunmamaktadır.

Sabah içilen limonlu ılık su; içeriğindeki limonun C Vitamini içeriği dolayısıyla güne daha zinde başlamanıza yardımcı olabilir.

Sıcak su ile soğuk su arasındaki terk fark ise mideyi terk etme hızıdır.

Soğuk su mideyi 20 dakika içerisinde terk ederken, sıcak su mideyi 80 dakikada terk eder. Bu nedenle çok fazla yemek tüketen kişiler mide hacmini dolu tutmasını sağlayabilmek için ılıktan sıcağa yakın olacak şekilde su tercih edilebilir.

“Sabahları aç karnına ılık limonlu su zayıflatır mı?”

Yanlış bir bilgi. Biz beslenme uzmanları, sabah aç karnına su içilmesini tavsiye ederiz. Ancak bunun zayıflama ile bir ilgisi yoktur. Burada amaç, 8-9 saat gibi uykuda geçen vücudu güne hazırlamaktır. Tıpkı sabahları yüzümüzü yıkamak gibi. Limon, tok tutucu bir besindir. Ancak limonlu suyun yağ eritme gibi bir özelliği yoktur.

Limonun zayıflatıcı etkisi var mıdır?

Vücuttaki fazla kilo çoğunlukla yağdan oluşmuştur. Enerji sağlayan besinler az alındığında, vücut enerji açığını kapatmak için önceden biriktirdiği bu dokuyu yakar. Limon yağı eritmez. Bunu basit bir deneyle de anlarız. Yağın üzerine limon sıkıp baktığımızda limon suyunun yağa karışmadığını görürüz. Bu nedenle limon yiyerek, limon suyu içerek vücuttaki fazla kilo atılamaz.