Nasıl bir bakıcı almak lazım ?

bakıcı seçimiGözünüzden sakındığınız yavrularınız için bakıcı seçerken çok dikkat etmelisiniz.bakıcı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine gelince…

Özellikle çalışan anneler ve babalr için büyük sıkıntıdır doğru bakıyı seçmek.İyi ve ilgili bakıcı bulmak için yapılan araştırmalar ve bakıcının referansları bazen çok fazla işe yaramayabiliyor. İstediğiniz ve olması gereken biçimde çocuğunuza bakılmadığını fark ettiğiniz anda her şey en baştan başlayabiliyor.

Güven veren,ilgili,eğitimli ve işini gerçekten iyi yapan bir bakıcı nasıl bulunur?

Sağlıklı, kendine güvenen, sorumluluk duyguları gelişmiş, duygu ve düşüncelerini ifade edebilen, bağımsız kişilikli, yaratıcı, sevgi dolu ve mutlu çocukların yetişmesine katkıda bulunabilen bir bakıcı nereden bulunur?

Birçok ailenin gerek bakıcıların bağlı olduğu ajanslarla, gerekse tanıdık adı altında görüşmeye gelen bakıcılar ile neler yaşadığı hakkında bir bilginiz vardır. Bu kadar güvensiz bir dönemde çocuklarınız ile ilgili alacağınız bu karar belki de en çok çocuğunuz için önemli olacak. Bu yüzden iyi ve geniş bir araştırma yapmadan, sadece birkaç kişinin onayını alarak çocuğunuza bakıcı seçmemenizi öneriyoruz.

Eğer fırsatınız varsa çocuğunuzun gelişimine birebir katkıda bulunmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Buna imkanı olmayan aileler için de gerçekten tanımadıkları, belgeleri bulunmayan kişi ya da kurumlarla çalışmamaları gerektiğini söyleyebiliriz.

Çocuğunuzun bakımında yapılacak en küçük bir hata ya da yanlış hem sizin hem de çocuğunuzun hayatıyla ilgili önemli bir noktaya denk düşüyor olabilir.

Çocuğunuzun ihtiyaçlarını, özelliklerini ve sağlık durumunu göz önüne almadan herhangi bir karar vermemenizi tavsiye ediyoruz. Bulacağınızın bakıcının ne kadar başarılı olduğu dışında diğer önemli bir nokta da çocuğunuzun nasıl bir bakıcıya ihtiyacı olduğudur.hürriyet internet