Selülit nasıl oluşur ve nasıl geçer işte selülit dosyası…

selülit tedavisiKadınların korkusudur selülitli bacaklar, peki selülit nasıl geçer, selülit düşmanı haraketler, selülit giderme yolları ve selülitle savaş…..

2008 yazında selülite elveda.2008 yılına özel selülitten kurtulma tüyoları.

SOĞUK SU VE KESE EN ETKİLİ SELÜLİT SAVAŞÇISI

Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermotoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Neslihan Şendur, selülitle mücadelede 2008 stratejilerini anlattı:

Bütün kadınlar bir gün mutlaka selülitli mi olacak?
Selülit, kadınların yüzde 85-90’ında görülüyor ama herkeste görülmüyor. Bazı kişilerde çok zayıf olmalarına rağmen selülit olabilir. Bazı kişilerde ise çok kilolu olmalarına rağmen selülit olmayabilir. Eğer yatkınlık varsa daha kolay ortaya çıkabiliyor. Yine de ‘bu benim kaderim’ diye kabullenmek doğru değil. Korunmak mümkün.

DİYETLE GEÇMEZ!
Rejim yaparak selülitlerden kurtulabilir miyiz?
Kurtulamazsınız. Sadece diyet yetmez. Üstelik kötü bir diyet selülit oluşumuna da neden olabilir ya da oluşumu hızlandırabilir.

Zayıf kadınlar da selülitlerden yakınıyor. Neden?
Masa başında uzun süre oturarak iş yapanlar, çok hareketsiz çalışanlar çok zayıf da olsalar selülitlere sahip olabilirler. Örneğin sekreterler bu noktada risk altındadır.

Bacaklardaki selülitler için sizce en uygun spor nedir?
Uzun ve bol yürüyüşler. Bu, kolay ve herkesin yapabileceği bir spor. Bu sırada ellerinden su şişesini de eksik etmesinler. Bisiklet de olabilir. Yüzme yine aynı şekilde çok etkilidir.

Masaj işe yarar mı?
Boğum boğum olmuş, yaygın selüliti olanlarda geri dönüşü biraz zor. O nedenle masaj, bazı tedavi yöntemleri, yaşam biçimini değiştirmek ya da spor yapmak gibi uygulamalarla selülitin en azından kabul edilebilir bir hale gelmesi sağlanabilir. Kese yapın, sıcak ve soğuk duş alın. Bu sırada keseyi bırakmayın ve sorunlu bölgelerinize masaj yapın. Saunanın ise selülite bir etkisi olmaz.

ERKEKLER ŞANSLI!
Kollardaki selülitler için sizce ne yapılmalı?
Yine egzersiz lazım. Dambıl kullanılabilir. Yalnızca kolları çalıştıran aletler var. En azından kolları kasıp gevşetmek, oradaki kan dolaşımını hızlandırmak için yeterlidir. Germek ve serbest bırakmak çok önemlidir.

Annesi selülitli olan bir kadının selülitten kaçması mümkün değil mi?
Genetik selülitte çok etkilidir ama eğer yaşam biçimine dikkat ederse, kendisi selülitli olmayabilir.

Erkeklerde neden selülit olmuyor?
Hormon profillerinin farklı olması, selülitten korunmalarını sağlıyor. Erkeklerdeki yağ dağılımı ile kadın vücudundaki yağ dağılımı farklı. Onlarda bu nedenle selülit görülmüyor.

sabah

“Selülit nasıl oluşur ve nasıl geçer işte selülit dosyası…” için 5 yanıt

  1. ben 15 yaşında hem yüzücü olup hemde koşu yapmama rağmen kurtulamıyorum ve benim için çok erken olduğunu düşünüyorum

  2. merhabba ben zuhal 24 yaşındayım ama 20 yaşında selilüt çok kötü başladım hala selilüt var kendime bakımı hep bakıyorum yine olmuyor şimdi çok kötü selilüt portakal gibi görünüyor bana evde ne yapmam lazım??? lütfen acil bilgi verirseniz çok sevinirim teşekküğr ederm

  3. tam 12 yıldır spor yapıyorum hem de taekwondo bacaklarımıza cok fazla yuklenıyoruz gunde 3 antrenman yaptıgım bıle oluyor ancak cok fazla selulıtım var ve gecmıyor ….

  4. dizimin kenarlarında var bide bacaklarımda var ben genetikten dolayı diye düşünüyorum hergün 10 dk evdeki bisikletten sürüyorum ve yanımda su şişemde oluyor genellikle bacağımın üst kısmında var ama spor yaptığım için baya azaldı ama dizlerimdekiler nasıl geçicek spor yaparak zamanla geçermi ve buarada hergün egzersiz yapıyorum çeşitli hareketler yapıyorum yardımcı olun lütfen..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir