Zayıflamak İstiyorum ve Zayıflıyorum !

Bilgeis Diyette ! ve de kararlı bu diyette (: Zayıflayacağım dedim azdemiyorum şu an. Kesinlikle kararlıyım hee kendime de accık güveniyorum sayılır. Daha yolun başındayım henüz. Zamanla güvenim oturur zannediyorum. El mahkum zayıflamak zorunluluğum var. Şimdi size kilo ile ilgili bilgiler vereyim de beraber motive olalım, hep beraber zayıflayalım.

Diyet yapmak herkesin dönemsel olarak belki kimilerimiz içinde tüm genel olarak başvurduğu bir zayıflama sürecidir. Zayıflamak ve istediğimiz kilo değerlerine inmek isteriz. Kendimizi ona gore ayarlar ona gore planlarız.

Ve belki de hayatımızı alışkanlıklarımızı kökten değiştirir gibi kapaıtırız. Elbete bir kalemde kapatmak mümkün olmaz ve olmayacaktır ama bu süreç ne kadar kısa olursa o kadar da bizim yararımıza işler. Yani bu süreçlere olan alışkanlıklarımız ve bu süreçlere karşı olan bakış açımızı hemen belirler ve hemen de elde edersek eğer zamandan tasarruf etmiş oluruz. Alışma süreçlerindeki sancılardan ağrısız belasız kurtulmak önemlidir diyetlerde. Ilk zamanları çok büyütür kilo vermek isteyenler gözlerinde o yüzdendir ki önemi büyük ve herkesin başaramayacağı ve herkesin aynı zaman diliminde bu süreci geçirip geçiremeyeceği belli olmaz. Ama dediğim gibi en karlı olanlar bu süreci en iyi şekilde hazmedip alışanlardır.

Diyetin zamanı geldi mi? Evet/Hayır.

Kış aylarında diyet yapılmalı ve yediklerimize içtiklerimize dikkat etmekle başlayıp devamını getirmekle sonlanır. Süreçler bizi zorlasada asla yılmamalıyız. Süreçleri değerlendirirken adaptasyon denen kısıma dikkat etmeliyiz. Yaz aylarında yapılan kilolar genelde bellidir amacı: Bikini içine olmak ve yazlık kıyafetler içinde daha güzel görünmektir. Oysa kışın kilo alma eğiliminde olduğumuzdan asıl diyete kış aylarından itibaren başlayıp bunu yaza kadar devam ettirirsek eğer çok rahat bir yaza ve çok rahat bir bedenle güzel başlangıca girmiş oluruz.

Istediğiniz zaman istediğiniz kıyafetin içine girebilirsiniz!

Ne kadar güzel geliyorsa kulağa ama işte o denli de kışın bu süreçleri uygulamak ta ki yaza kadar özveride bulunmak sağlıklı olmak içinde bedenimize katkılarda bulunmak bir o kadar zor olabiliyor. Alışma süreçlerinde insanların takılı kalması onu benimsemek yerine daha çok bahanelerle alışma sürecini uzatmaları iyi bir alışma sürecine çengel koymaktadır. Yapmamız gereken şu: yapmamız gerekenleri bilmek. Herşey bundan ibaret aslında.