Zayıflatan Çaylar Aslında Zayıflatmıyor

ZAYIFLAMAHepimiz zaman zaman diyete giriyor ve kendimize en kolay yoldan zayıflamak için çareler arayıp duruyoruz. Nasıl daha hızlı zayıflarım, çok uğraşmadan kısa yoldan nasıl daha fazla kilo veririm, hem yesem hem zayıflasam, aç kalmadan, açlık hissetmeden kilo versem, iştahım kesilse zorlanmadan hemencik yemek yemeyi bıraksam..Zayıflamak için bir yerden sihirli bir değneyin size dokunmasını mı bekliyorsunuz ? Pek tabi ki bu süreçte birçok şeyden de destek bekliyorsunuz. Örneğin, zayıflama çayı adı altında satılan bitkisel çaylar..

Bitki çayları içerek kilo vermek.. Pek de mantıklı değil. Bitki çaylarıyla sadece bitkisel çay içerek kilo vermek akıl karı değil. Ama eğer spor ve diyet yapıyorsanız bitki çayları elbet de size faydalı olacak ve kilo verme sürecinizi hızlandıracak.

BİTKİ ÇAYLARI ZAYIFLATIR MI ?

Şöyle ki; elbette sadece çay içerek de zayıflanmaz. Bunun yanında dikkat edilmesi gereken besinleriniz var yemek öğünleriniz vardır. Sporunuz vardır. Çaylar sizin zayıflamanız için her gün bunun tetikleyen bunu bir denge ve düzene sokan ek şeylerdir. Bu ek şeylerin birleşmesi ile siz ancak kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Zayıflama çayları her denilen gibi bu iyidir demekle olmaz. Deneyerek kendinize göre olanı bulmalısınız. Bünyenizin kabul ettiğini tamam dediği çaylar size yarar sağlayacak çaylardır. Bu çayları olabildiğince günde 1 kere tüketmelisiniz. Her şeyin fazlasından sakınmak gerek felsefesiyle beraber bu konuda da gerekli hassasiyeti göstermelisiniz.

Sizin için en iyi zayıflama çayı hangisidir diye saptarken dikkat etmeniz gereken şeyler şunlardan bazıları olabilir:

1.

Midenizi rahatlatan zayıflama çaylarını tercih edin. Karnınızı şişiren dışarı çıkmanızı önleyen çaylar olmasın.
2.

Kabız olmanıza neden oluyorsa ya da cırcır olmanıza neden oluyorsa asla tercih etmemelisiniz.
3.

Kokusu sizi cezp edebilir buna da dikkat edebilirsiniz. İçmeniz için sizi tetikleyen güzel bir sebep olabilir kokusu.
4.

Günlük tüketimlerine de bakmalısınız. Aşırıya kaçmamalısınız.
5.

Sizin ihtiyaçlarınıza karşılık veriyor mu vermiyor mu diye dikkat etmelisiniz.
6.

Çaylarınızın bitkisellik ve katkı paylarının olmamasına dikkat etmelisiniz.

Sağlına değer veren kendine değer verin felsefesinde olun ve bu zamana kadar ki olan tüm yaşadıklarınızı kenara atıp size diyeceklerime kulak verin. Dikkat edin. Ben zayıfım ben güzelim ben istediğim güzellikteyim de okumama gerek yok demeyin öyle diyenlerden olmayın. İnsanın en değerli varlıklarından bir tanesidir bilgisi. Şimdi bu maddeleri sıralayacağım. Genç yaşlı ayırt etmeden okunmalı. Başıma gelmez denmeden kulak verilmelidir.

Genç hissedin kendinizi. Kendine değer veren bir birey olarak enerjik yönlerinizi sevdiğiniz yanlarını daha da ön plana çıkarın. Çevresine mutluluk ve pozitiflik saçan bir kişi olun. Hayata bakışınız değişsin. Hayatınız değişsin. Kendinizi genç hissetmenizin size neler sağladığını ne gibi yararları olduğunu biliyor muyuz peki? Onlara da bir göz atalım ve maddemizi tam anlamıyla açıklamış olalım. Gençlik dolgunluk demektir.

Gençlik hissini bedenin de uyandıran bir insanın; uykusu düzenli olur, hafızası güçlenir, cinsel isteği artar, mutluluk hormonları salgılanır, belirgin bir şekilde kilo vermeyi sağlar. Neden mi gençlik hissi uyanan bir insan demek enerjisi artmış bir insan demektir aldığı kalorilerle verdiği kalorilerin oranları kilo verme düzeneğine doğru yavaş yavaş giden demektir.

Bağışıklığınızı güçlendirin. Kilo vermeniz de ve verirken ki vücudunuzdaki belli başlı hassaslıklara geçişlere karşı bu sisteminizin güçlü olması size çok büyük yarar sağlayacaktır. Dayanıklılığınızı da epey bir arttırır. Bitkinlik hissinden kurtulmanızı sağlar. Yorgunluk kapınızı hiç çalmayan bir komşu gibi olur adeta. Hastalıklarda daha güçlü olmanızı hasta olduğunuzda hastalığınızı daha kolay daha iyi atlatmanızı sağlar.

Kanserden korunarak zayıflanmalı. Kanser ve kanseri tetikleyici yollara girmemeli. Tüketilen ve alınan besin değerlerindeki katkı maddelerine dikkat edilmeli. Ambalajlar okunmalıdır. Ayrıca son kullanma tarihleri de dikkat etmemiz gereken ayrıca bir konudur. Dalgınlık dikkatsizlik hiç bir şeye meyil vermeden tertemiz bir şekilde mutlu mesutça kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Daha iyi ve sıkı bir uyku uyunmalı. Uyku bedenin kendini dinlendirmesidir. Yorgunluklar gerek iş gerek ev yorgunları tüm günün birikimleri üzerine beden bir istirahat etmek ister. Ve istediği gibi istediği kadar bu süreci yakalamak ister. Eğer istediği gibi alınmazsa uyku beden diğer günün ertesinde performans ve moral düşüklüklerine neden olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir