Annelik ve gebelik hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

gebelikHamilelikte zaman hesaplama oldukça hassastır. Hamile bir anne adayı hamilelik dönemini doğru bir şekilde hesaplamak için doktorundan destek ve yardım almalıdır. Her bebeğin dönem dönem anne karnında ihtiyaçları farklıdır. Hamilelik zamanını doğru olarak hesaplayan bir anne karnındaki bebeğine dönemine uygun kontroller yapar. Gebelik belirtileri denen belirtilerin kendisini gösterdiği zamandan itibaren ve önceki dönemler de düşünülerek hamilelik zamanı hesaplanmalıdır.

 

Yanlış yapılan bir hesaplamada bebeğe karşı nasıl bir yol izleneceğini bilmek mümkün olmaz. Bebeğin kaç aylık olduğunu kaç günlük olduğunu bilmek önemlidir.Hamileliğin mutlu geçmesi ve doğacak bebeğin sağlıklı dünyaya gemesi için hamilelik zamanı dediğim gibi doğru hesaplanmalıdır. Ayrıca gebelik belirtisi hiçbir zaman dikkatten kaçmamalıdır.

 

Hamilelik belirtisi hissedildiği zaman belirtilerin doğru olup olmadığı öğrenilmelidir. Bebeğinizin gelişim aşamalarında alacağı kilolar da önemlidir. Her bebek her geçen ayda belli miktarda kilo almalıdır. Ancak alınan kilolar zamanlarla uyumlu olmalıdır ve orantılı olmalıdır. Bebek doğacağı zamanki kiloya orantılı kilo alarak ulaşmalıdır. Bebeğin anne karnındaki gelişimini sağlıklı tamamlaması için hamilelik hesaplamak oldukça önemlidir. Gebelikte 7. hafta nasıl oluyor merak mı ediyorsunuz? Bu konuda annelikvegebelik.net adresini öneriyoruz. Herkese sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir