Bakımlı Kadının El Kitabı

kadınca güzellikMavi mavi, gözlerin ah gözlerin,bak yeşil yeşil.. Heralde başka bir organımız yoktur ki bu kadar çok şarkı yazılsın.. Bu kadar şarkı yazıldığına göre gözlerin insanlar üzerinde bıraktığı etki görmezden gelinemez. Çoğumuz gözlere bakar onlara konuşur, onlara aşık olur, onlardan etkileniriz.

O yüzden kim daha etkileyici bakışlara sahip olmak istemez ki..

Ufak tefek makyaj sırlarıyla oldukça etkileyici bakışlara sahip olabiliriz. Gözerimizi olduğundan büyük göstermek istiyorsak dışına çerçeve uygulamalı, küçültmek istiyorsak içine kalem çekmeliyiz. Son zamanlarda oldukça moda olan doğal makyaj içinse, ince çekilmiş bi eyeliner,fazla abartılmamış kalem ve dozunda sürülmüş rimel yeterli olacaktır. Gözkapaklarına açık tonlarda far (fondoten veya kapatıcıda olabilir) uygulanması gözleri dahada güzel gösterecektir.

Özel bi yere giderken son zamanlarda oldukça moda olan metalik makyaj sizi oldukça çekici yapacaktır. Gözün içine
uygulanan siyah kalemin ardından gözpınarlarının çevresine uygulanan ışıltılı metalik tonlarla tüm dikkatler gözlerinizde olacaktır..

Biz kadınlar güzel olabilmek için elimizden gelen herşeyi yaparız. Giyimimizle,saçımızla,makyajımızla dikkatleri üzerimize çekmek isteriz. Güzelliğe bir bütün olarak bakacak olursak kuşkusuz parfümler bu bütünün en önemli tamamlayıcılarıdır. Güzel görünümün yanında hoş kokumuzla karşımızdakini etkilemek bizim için çokta zor olmayacaktır.

Fakat parfüm kullanmanın da incelikleri vardır. Parfüm güzel kokar deyip geçmemeli. Aslında onlarında insanlar gibi karakterleri
vardır. Ağır,hafif,çiçeksi,odunsu,meyveli,baharatlı… Parfüm kullanırken dikkat etmemiz gereken noktalar o parfümüzün tenimize gidip gitmemesidir. Parfüm kokularımızda aslında karakterimizi yansıtmalıdır.

Esmer bayanlar daha baharatlı, şekerli yani tabiri caizse ağır kokuları tercih etmelilerdir.

Beyaz tenli kadınlar ise daha çiçeksi ve fresh kokulardan yana kullanmalıdırlar tercihlerini.

parfüm hareketle yayılan bir madde olduğundan belli bir mesafeden dirseklere,kollara boyun bölgesine ve saçlara bir miktar
uygulanması gün boyu hareket ettiğinizde kokunuzun yayılmasını sağlar. Ama şunuda unutmamak gerekirki parfüm şişesini üzerimize boşaltmak insanları etkilemekten ziyade kaçırmaya sebep olur.

10 metre öteden alınan kokudansa yanınıza yaklaşıldığında hissedilen kokular her zaman daha etkileyicidr.Ve unutmamak gerekir ki ter kokusunu hiçbir parfüm kapatmaz :)

Bu kadar çeşitin nadir görüldüğü milletlerden biriyiz. Esmer, sarışın ,kumral ne ararsan var ülkemizde. fakat kimse ten renginden memnun değil her ne hikmetse. Beyazlar bronzlaşma, esmerler beyazlaşma derdinde. Ama yapılan araştırmalara görede gözüküyorki erkekler bronz teni daha çekici buluyor. Ee napalım şimdi biz beyazsak ve tatile gitme imkanımız yoksa yazın ortasında da beyaz peynir gibi mi gezelim?

Tabi ki hayır. Gün geçmiyorki çaresi olmayan bişe kalmasın. Çok güzel bronzlaştırıcı kremler çıkmış.

Hem uygulaması kolay, hem görünümüyle oldukça cezbedici.İçerisinde ki simli yapıylada cildi oldukça parlak gösteriyor.Fakat bu kremlerden alırken ekonomi yapıcam diye ucuz fakat bi o kadarda zararlı ürünlere kaçmayın. alacağınız kremin tüm bilgilerine bakın.. Yani çekici olayım derken cildinizden olmayın..

Emra Nur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir