CİDDİ BİR İLİŞKİYE HAZIR MISINIZ?

Ciddi bir ilişkiye hazır olmak demek ne demektir? Ciddiyet kararlılık demektir öncelikle. Ciddi düşünmek kararında tam bir netlik olması anlamları vardır. Kadınlar ciddiyet konusunda bazen kendilerini yanıltabilir ve erkeklerde aynı şekilde bu durumlarda olabilir. Erkeklerin ciddiyetleri genelde kadınları etkileyen bir sebep olarak karşımıza çıkar. O kadar büyük farklılıklar aralarında yoktur aslında. Ciddiyete baktıkları açı aynıdır. Ama kadınlarda daha ad bir bağ ve bir tutuculuk vardır. Kadınlar daha büyük olgunluklarla kararlılıklarını dile getirebilirler.

Olgunlukları erkeklere göre daha erken gerçekleşen kadınları ilişkilerde başı çeken taraf olmaları yani hâkim gibi olmaları faydalı bir durumdur. Erkekler her zaman yönetim sistemine uymayabilir ve her zaman da doğru olgunluklar göstermeyebilir. Bu bakımdan kadınların bu tür durumlara müdahale edebiliyor ve her zaman kendisini hazır hissetmelidir. El koyacak olay bir şeyler katacak profili olmalıdır. Her şeyi eşine devretmiş olmamalıdır.

Ciddi ilişkilerde nasıl bir yol izlenir? Ciddiyet ne kadar süre devam eder ömrü var mıdır nasıl anlarız hazırlıklı olup olmadığımızı? Madde bir bizler belirli bir statüsüne geldiğimizde hayatımızı düzene sokmak isteriz ve belli elde edeceğimiz değerlerimiz olsun isteriz. Okulumuz yani eğitim süreçlerimiz sona erer, ardından eğitim süreçlerimiz karşımıza bir kariyer düzeyi çıkarır. Kariyerimizdeki de geldiğimiz kendimize ve maddi alanımıza koyduğumuz yatırımlarımız biter.

Bunlardan sonra artık hayatın kalan kısmını devam edilecek bir eş istenir. Bunun zamanı geldiğinde siz kendinizdeki istekleri duyacaksınız ve ona göre hareket edeceksiniz.
Ciddiyetinizin ömrü yoktur. Bir ömür boyunca eşinizle mutluluklar içersinde yaşayıp gidebilirsiniz. Bir bakıma aslında kişilikle de alakalandırabiliriz bunu.

Kendinizi eğer ciddiyetsizliğe odaklarsanız öyle olursunuz ama bir ömür boyu seveceğiniz eşiniz olduğunu ona verdiğiniz bağınızı ve sevginizi katarsanız işin içine ömrü yoktur tanımını kendinize tanımlamış olursunuz resmen. Büyük mutluluklar sizindir !!!

Sitenin Meleği.