Cilt Yaşlanmalarını Önlemenin İlk Kuralı Bu !

Yaşlılık.. Hepimizin kaçınılmaz sonu. Yaşlanmak ve solgun ve kırışık bir cilde sahip olmak.. Hangimiz isteriz ki bunu. Yaşlanmak biz kadınlar için kabus. Bu kabusu önleyemeyiz ama geciktirebiliriz. Yediklerimize, içtiklerimize ve yaşantımıza dikkat ederek ilerleyen yaşlarda bile güzel bir cilde sahip olabiliriz.

Bunu sağlamanın yolu öncelikle bol su içmekten geçiyor. Bol su içmek, bolca sebze ve meyva tüketmek, kozmetik ürünlerden mümkün olduğunca uzak durmak cildi korumak için yapmamız gereken önemli unsurlar.

Bunun dışında sigara ve stres cildi yaşlandıran en önemli etkendir. Stresli bir hayat ve sigara cildi yaşlandırır, lekelendirir ve olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur.

Sigara içen bir kadınla sigara içmeyen bir kadını cildine bakarak kolayca ayırt edebiliriz. Sigara içmeyen kadınların cildi daha esnek, berrak ve yumuşakken, sigara içenlerin cildi kuru, esmer ve serttir. Sigara cilde leke yapmaktadır.

Cildi korumanın en kolay ve doğal yolu ise güneşten korunmaktır. Yaz değil sadece, mevsim ne olursa olsun dışarı çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucu krem kullanın ve cildinizi direkt güneş ışığından koruyun. Güneş ışınları cildi yakar, lekelendirir, kurutur ve erken yaşlarda cildin sarkmasına neden olur.

Yaşınız kaç olursa olsun kesinlikle her zaman güneş koruyucu krem kullanın.

Yaşlanmak istemeyenler için özetle:

Güneş koruyucu krem kullanın ve bol su tüketin..

Bilgeis Kadınca Bilge..