Dökülen Kaşlar Nasıl Uzar, Sıklaşır

Dökülen, seyrekleşen, arası açılan ve düzensizleşen kaşları olanlar için doğal kaş bakım yağı. Bu yağları aktarlardan temin edebilirsiniz. Doğal bakımı kendiniz evde kendi kendinize ve ucuz şekilde yapabilirsiniz.

Doğal bakım yağları kaşlarınızı sıkı ve düzenli bir hale sokar ayrıca kirpik bakımı için de faydalıdır. Dökülen kısa kirpikler bu sayede gür olur ve uzar. Gür ve uzun kirpikleri hangimiz istemeyiz ki zaten.

FINDIK YAĞI; Yıpranmış şeklini kaybetmiş kaşları onarır, kaşların dağınık ve şekilsiz durmasını önler.

KAYISI ÇEKİRDEK YAĞI; Kayısı çekirdek yağı göz çevresi tarafından kolaylıkla emilen etkili bir bakım ürünüdür. Özellikle göz altı morlukları için kullanılan kayısı çekirdek yağı, kaşları nemlendirip beslerken aynı zamanda göz çevresi bakımınıda yapar.

BUĞDAY YAĞI; Buğday yağı güçlü antioksidan içerği sayesinde kaşların dış etkenlere karşı direncini arttırır. Ayrıca buğday yağının sahip olduğu UV ışınlarının filtreleme özelliği sayesinde kaşları güneşin zararlı etkilerinden korur.

SUSAM YAĞI; Yüz yıllardır ağrı giderme amaçlı masaj yağı olarak kullanılmaktadır. Kaşlara uygulanması bu bölgede oluşan baş ağrılarını azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca etkili bir nemlendirici olduğundan kaşların yumuşamasını ve kolay şekil almasını sağlar.

ÇÖREKOTU YAĞI; Antiseptik özelliği sayesinde kaşları korur. Derideki kan dolaşımını arttıracağından kaşları besler ve daha canlı görünmesini sağlar.

JOJOBA YAĞI; Kaş üzerinde ince bir tabaka oluşturarak kaşları dış etkenlerden korur canlı ve parlak görünmelerini sağlar.

ISIRGAN OTU YAĞI; Hücre yenileyici özelliği sayesinde kaşları yeniler ve daha güçlü hale getirir.

E VİTAMİNİ; E vitamini antioksidan özelliği sayesinde kaşlarınızı dış etkenlerden korur ve yıpranmalarını önler. Kaşların ençok ihtiyaç duyduğu vitamin olduğundan kaşların beslenmesinde etkilidir.