Erkeğe Alınabilecek En Güzel Hediyeler

hediyeKadınlar için hediye seçmek kolay. Çünkü biz kadınlar ne kadar ayakkabımız, çantamız ve mücevherimiz olursa olsun hiçbir zaman bir tane daha olsa hayır demeyiz. Ama erkekler için hediye seçmek bazen çok zor olabiliyor. Erkekler için hediye seçmekte zorlanıyorsanız bu hediye alternatifleri işinizi kolaylaştıracak. Erkeklerin sevebileceği birkaç hediye önerisi:

Erkek arkadaşınız ya da eşiniz teknoloji ile haşır neşirse ona bu doğrultuda hediye alabilirsiniz. Cep telefonu modeli düşükse son model bir cep telefonu, tablet bilgisayar, yeni bir laptop, ses sitemi, oto teyp ve büyük ekran tv alabilirsiniz. Hep erkekler pahalı hediye alacak değil ya..

Cüzdan- kemer takımı, mevsime göre ve hediye aldığınız kişinin tarzına göre kıyafet alabilirsiniz. Kıyafeti tek değil pantolon-üst ve ayakkabı şeklinde tam takım almanızda fayda görüyorum. Ona tatil de armağan edebilirsiniz. Hoş bir hafta sonu kaçamağı için seçeceğiniz güzel bir otelde yer ayırtmanız ve ona sürpriz yapmanız da hoşuna gidecek.

Bunların dışında son model kol saati, Rare Blossom Erkek Bakım Seti: Sette Antiaging Krem, El Kremi ve Göz Kremi bulunuyor. Bakımlı erkekler için…Kaliteli ayakkabı, sevdiği pahalı parfümden tam bir set..

* İlk etapta düşünmeniz gereken, kişisel bir ihtiyaç mı karşılayacaksınız yoksa lükse mi kaçacaksınız? Lüks derken maddi anlamda pahalı hediyelerden bahsetmiyoruz, mesela hobilere yönelik eşyalar bu kategoriye girer. Normalde ihtiyacımız olmayan, ekstra eşyaları kastediyoruz yani… Ev hediyesi mi olacak, yoksa kişisel bir eşya mı (manikür seti gibi)? Kültür-Sanat kategorisinde bir hediye mi seçeceksiniz (DVD, kitap) yoksa kıyafet mi, aksesuar mı?

*Hediye alacağınız kişiyle olan yakınlığınız, nasıl bir hediye almanız gerektiği konusunda önem taşıyor. Aslında hediye içten gelen bir jesttir. Bu yüzden nasıl hissediyorsanız öyle davranmalısınız. Ancak hediyenizin maddi veya manevi değeriyle karşı tarafı mahcup etme olasılığı var; o yüzden dikkatli düşünün, abartıya kaçmayan!

*Hediye çekleri biraz kolaya kaçış gibi görünsede çok iyi tanımadığınız kişiler için ideal bir seçenek. Ya da mesela hediyeyi almak istediğiniz kişinin favori bir mağazası varsa, hep oradan alışveriş yapıyorsa hediye çekiyle ne kadar mutlu olacağını düşünün! Mümkünse çekin yanında bir de kendi seçtiğiniz ufak bir hediye takdim edin- düşünceli ve ince bir davranış olacaktır!

Şimdi nerelerden hediye alışverişi yapabiliriz birlikte göz atalım!

Mudo, mudo ve yine mudo! Kadın veya erkek, uzak veya yakın kime hediye almak istediğiniz önemli değil. Burada her bütçeye ve zevke göre bir şeyler var. Mesela esaslı bir traş seti, ya da komik bir şarap taşıma çantası! Kayınvalide için mücevher kutusu, kayınpeder için kol düğmeleri… Yeni evliler için güzel bir duvar saati! Anahtarlıklar, telefon aksesuarları, şirin mi şirin cüzdanlar!

T-Box eğlenceli, espirili ve farklı bir hediye arayışında olanların adresi. Karşınızdakini iyi tanıyorsanız T-Box en ideali. ‘Tik tak tik’ saatler, ‘Baston şıpdediks’ plastik şemsiyeler… Ürün isimleri de bir harika, baksanıza: Renkli ‘lolibant’ bandanalar, ‘fermuarmua ‘ çılgın çantalar… Fiyatlar uygun ve ambalajlar çok pratik ve eğlenceli, ekstra bir hediye paketi gerekmiyor!

Karınca Design’a hiç uğradınız mı şimdiye kadar? Ben ne zaman Kanyon’a gitsem, yanından geçiyor, duraksıyorum. ‘Sadece vitrine bakacağım’ dediğim halde içeri dalıyorum. Özellikle değişik ev aksesuarları konusunda tek geçerim! Hem internet siteleri de hediye seçme konusunda yönlendiriyor. Kategoriler çok eğlenceli: Anneme, Arkadaşım Deniz’e, Aşkıma, Bizim çocuklara, Ayşe’nin yeni doğan bebeğine, Onun kıskanç kardeşine, Sebepli sebepsiz ve Zeytin’e (minik kediniz için tasma!) gibi… Fiyatlar biraz yüksek; ama gerçekten özel parçalar alıyorsunuz…

Bir de birkaç internetten alışveriş sitesi önerimiz var. Allposters.com her türlü resim ve poster alabileceğiniz, kategorilere göre tarama yaptığınızda müthiş eserler bulabileceğiniz bir site. Dilerseniz çerçeveli resim de getirtebiliyorsunuz. Ya da çerçevesiz, kanvas üzerine basılmış şekilde. En son ressam Piet Mondrian’ın meşhur renk bloklu tablosunun kanvas baskısını ve Miro’nun bir posterini getirttim; iyi bir alışveriş deneyimiydi öneriyorum. Dilerseniz pakete iliştirilmesi için özel bir not da yazabiliyorsunuz!

İhtiyacına yönelik, her zaman kullanabileceği ve gerçekten beğeneceği hediyeyi seçmeniz dileği ile..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir