Hızlı Metabolizma Nedir, Zayıflatır mı ?

Aldınız marketten ettiniz diyelim katkı maddeleri olabilir. Bir başka kendi düşüncemle evde kendi yaptığım tazecik meyve suyuyla dışarıdan alınan asla aynı tadı veremez bana. O yüzden gidip kendiniz marketinizden ellerinizle günlük taze meyvelerinizi alın ve evinize gelin suyunu sıkın. Tadını sevdiklerinizi karıştırıp da tüketebilirsiniz. Nasıl zevkiniz istiyorsa öyle hareket edebilirsiniz.

Hem günlük su ihtiyacınızı hem de vitamin ihtiyaçlarınızı depolamış olursunuz. Midenizi de rahatlatacaklardır.
Meyveleri seçerken çok olgunları değil de taze körpe olanları almaya dikkat edin. Suyunu sıkarken sıkma aletlerini kullanın. Hiç israf etmeden kullanmaya bakın. Günlük tüketebileceğiniz kadar sıkın. Ve bir gün yapayım bir hafta boyunca içerim demeyin. Üşenmeden her gün taze taze sıkın ve tüketin.

Zayıflamak için çaba sarf etmek gerek her şeyde olduğu gibi bir emek vermek gerek. Metabolizmanızın hızı sizin kilo verme hızınız demektir. Yediklerinizi ne kadar sürede hazmederseniz ancak o zaman dilimleri içersinde kilolarınızı yavaş yavaş vermeye başlarsınız demektir. Bu zaman aralığında kendinizi sıkmadan yormadan ve umutsuzluğa düşürmeden hareket etmelisiniz.

Kendinizi üzmeyin çünkü kendi kendinize verdiğiniz moral bin kişinin size vereceği moralle eş değerdir. Yani en önemli olan sizin kendi kendinize verdiğiniz moraldir. Bu pozitif olan moraller sayesinde istediğiniz noktaya gidebilir ya da negatifler yüzünden istemediğiniz noktalara inebilirsiniz.

Bunun için mutlaka bolca sıvı şeyler tüketmeye özellikle yaz aylarına ramak kalan sürelerdeyken dikkat etmek gerek. Limonatalar için meyvelerin çoğu sıkın karıştırın ve için. Kendiniz evde doğal olarak yapın ve taze olarak da tüketin derim ben en güzelidir çünkü.

Sitenin Meleği.