Kadın Anne Olunca Değişir Gelişir

Hayattaki en güzel şeylerden bir tanesi demişti annem ve anneannem. Onu tadınca anlarsın demişti. Bebeğin ellerine verildiğinde anlarsın demişti. Bekârım anlamıyorum ama düşündükçe evet diyorum gerçekten çok güzel bir şey olacak sanırım. İnsanın kendi canından kanından bir parçasını dünyaya getirmesi ne kadar da güzel bir şey olacak ve ne kadar çok güzel duygular yaşayacaksınız.

Anne olunca anlarsın kelimeleri. Annecim çok sıkıyorsun ama beni neden böyle yapıyorsun. Anne olunca anlarsın kızım. Annecim artık yemek yemek istemiyorum duydum. Hayır doymadın kızım. Annecim duydum.

Doymadın ben seni bilirim deme öyle bak anne olunca anlarsın ye hadi üzme beni kızım. Bunlar aslında şimdi ardıma bakıp bakıp hatırladığım o kadar güzel şeyler ki ne güzelmiş diyorum ne kadar hoş şeylermiş.

E artık büyüdük biraz annem artık bana demiyor böyle şeyler. Küçük kız kardeşime demeye başladı. Bazen kıskanıyorum hani : ) çok güzel duygular bunlar gerçekten. Anne olmak ve hatta bununla beraber insanın annesinin olması. Aman dikkat edelim de annelerimizi üzmeyelim onları asla ama asla incitmeyelim. Kalpleri onların yumuşacıktır ama kırılgandır. Yüksek sesmiş onlara bağırmakmış asla olmasın.

Televizyonlarda izliyoruz annesine babasına el kaldıran çocukları huzur evlerine anne ve babalarını yerleştirenleri ve hatta bakmayıp sokağa atanları. Bizler bu örnekleri elimizden geldiğince azaltmalıyız.

Onları başımızın da gönlümüzün de tacı yapmalıyız. Her kim ne derse desin ve her ne şart gelirse gelsin karşımıza onları sokağa atmamalı ele güne muhtaç etmeden yaşatmalıyız. Çünkü onlar bu zamana kadar sizleri getirmiş büyütmüş sizleri okutmuş evlendirmiş insanlar.

Şimdide onların yaşları ilerlediği zamanlarda sizler onları başınızın tacı etmelisiniz. Gözünüz gibi bakmalısınız.

Sitenin Meleği.