KADINLAR DA ALDATIR

Kadına istediği gibi davranmazsan aldatır. Başkasında arar mutluluğu hakkı olan mutluluğu ister. İlgi, ister güven ister. Sen gidip ona istediği şeyleri vermez ve hep ben diye durursan bir köşede o solar gider.

Bir çiçek vardır elinizde ve siz o çiçeğe bakmazsanız başka güneşler isteyecektir sahibinden istediği gibi su alamayınca başka denizlerde arayacaktır haliyle. Pişman olman ne getirir ki.

O kaybolan zamanlar bir daha gelir mi ki canının yanması geçer ki. Onun seni bırakıp gitmesi beni bir kere de sevdin mi bana bir kere de güzel söz söyledin m ne hakla pişmanım dön diyorsun dese? Her şey zamanında alınmalı hata da olsa geri dönüşü olmalıdır.

Kadınlar aldatamaz diye bir şey yoktur. Erkekler de insan kadınlar da insan. Erkeklerin nasıl ki aldatmak için hep bir gerekçeleri varsa kadınlarında vardır. Canı yanan ve giden her zaman bir erkek olmak zorunda değildir. Kadın da gider. Bir kadın canı yanarsa gider mutluluğundan huzurundan vazgeçip gitmez. Bir erkekten bir insan gibi değer görmezse gider mutluluk almazsa gider huzuru bulamaz güveni duyamazsa gider.

Onun ona bir süs eşya davranması yüzünden gider. Heyecansız olmasından monoton olmasından cansız olmasından gider.

Bir kadını elinde tutmak demek camının kenarında bir çiçek beslenmek gibidir.

Ne kadar zaman verirsen o kadar sarmaşık gibi çevreni sarar. Canın o kadar tatlı olur ki o kadar güzelleşir ki hayat birden bire. Ama aksi gibi o kadar da zordur ki onsuz olmak ya da onu bile bile çürütmek ne iç acıtır ne yürek ağrıtır. Kadını bir başka kadına tercih etmek nasılsa bir erkeği de bir erkeğe tercih etmek kötüdür.

Ama kadına kadın gibi bakmalı onu özenle bezenle izlemelisin. Ona su vermezsen ölür ona bakmazsan ilgilenmezsen çürür gider.

Ve insan hayatındaki en önemli varlığın değerini ancak gidince mi anlar bitince mi görür? Olmamalı işte. En geçten dönülmezse yapılan çareler çözümler çaresiz çözümsüz olur.

Sitenin Meleği.