Kocayı Eve Bağlama Klavuzu !

Gözü dışarda olan koca ! Ne kadar sinir bozucu bir durum değil mi ? Kocanızın gözü dışardaysa onu eve bağlamak zor olabilir. Ama bu durumda durumunuz umutsuz değil, çünkü kocanız sizle evliyse hala şansınız var. Kocalar güzel bir akşam yemeğine benzer. Onu güzel pişirirseniz yerken zevk alırsınız ve karınınız doyar. Pişirme sorununuz varsa yersiniz belki ama midenizi bulandırabilir..

Kocalar da karides ve ıstakoz gibi canlı canlı pişirilirler. Bazen pişerken tencerenin dışına taşıp yanabilir ya da kenarları sertleşerek kabuk tutabilirler. Onları tencerelerinde tutmak için “görev duygusu” adlı zayıf iplikten çok, “huzur” adlı sağlam sicimle sıkı sıkıya bağlanmalıdır.

Sevgi, sıcaklık ve neşeden oluşan sürekli bir ateş yakılır. Kişiliğine uygun bir ısıya ayarlanarak, ateşe oturtulur. Köpürerek taşması halinde, kaygılanılmamalıdır.

Pek çoğu iyice pişinceye kadar sık sık köpürebilir. Özellikle sirke ve karabiber yerine “öpücük” adı altında bir şeker konulabilir. Tadına bakarken hoşgörü, iyimserlik ve neşe benzeri baharattan birer tutam katmanız önerilir. Ancak bunlar da diğer baharatlar gibi azar azar ve dikkatlice kullanılmalıdır.

Yumuşaklığını kontrol ederken, sertleşmesinden kaçınılmalıdır. Fazla yayılmasını ve kabın dibine oturarak işe yaramaz hale gelmesini önlemek için, arada bir hafifçe karıştırılmalıdır. Aslında, kıvama geldiğini anlamamak olanaksızdır.

Ev ateşi asla soğumamalı

Böyle pişirildiği zaman, size çok uygun ve sindirilmesi kolay olacaktır. Dikkatsizlik nedeniyle ev ateşini soğutmazsanız, bozulmadan istediğiniz süre dayanır. Bu yolda hazırlanmış “koca”, mutlu bir ömür boyunca tadını korur.