Makyaja Nasıl Başlanmalı,Makyaj Nasıl Yapılmalı

Doğru makyaj kuralları: makyajınızın her zaman üzerinizdeki kıyafete uyacak diye bir kuralı yoktur. Kural doğallıktır göze yakışması. Dıştan bakıldığında kıyafetinizle bir bütün olmasıdır. Örtüşmesi ikinci plan bir kuraldır. Makyajın asıl kuralları temelleri yüzün makyaja girmeden öncesinde başlar. Yüzünüz temiz olmalı.

Cildinizin gözenekleri açık olmalı. Nemlendiricisi sürülmüş ve en az nemlendirici sürüldükten 15 dakika kadar süre beklemesi olmuş olmalıdır. Hemen nemlendirici sürülür sürülmez makyaja başlanılmaz. Makyaj o zaman güzel olmaz. Bunu istemiyorsanız bu da kulağınızda küpe olsun.

Bir gözünüze kalem sürersiniz nemlendirici olduğundan teninizde bir kaysa cildinize değse çok zor olabilir temizlemek ve nemlendirici emen sürülünce kapatıcılara fondötenlere yüklenmek cildin sağlığını bozabilir. Siz her zaman bir 10 dakika 15 dakika kadar süre bekleyin.

Doğru makyaj doğru zamanda!!!

Her zaman makyaj için zamanınız olmayabilir aniden evden çıkmanız gerekebilir ya da daha farklı makyajlara ihtiyaç duyabilirsiniz.

En püf noktaları bilirseniz eğer bunları da atlarsınız kolaylıkla hem de aşarsınız.

Öncelikle ne demiştik yine nemlendirici şart. Cildin önce kendini hazırlaması gerek. Gözeneklerinin nemlenmesi uyarılması gerek. Ardından da fondötenlerinize başlayın ve kapatıcılarınızı elinize alın.

Renkler ve tonlara aman dikkat tonlar arası farklar büyük olmasın cildiniz sonra palyaçoya dönerse güzel olmaz. Çünkü fondöten önemli bir noktadır. Onların renklerini tonlarını kaçırmamak gerek. Şöyle diyeyim; sizi rezil de edebilir vezir de edebilir. O kadar önemli bir madde. Gözaltı kapatıcılarınız da kaliteli olmalıdır.

Onların kalitesi de önemli. Öyle genel geçer bir gözaltı kapatıcısı almayın sakın. İyisi olsun ve güzelce kapatsın. Allığınız da aynı şekilde kaliteli olmalı. Bir sürüldüğünce tüm gün sizi idare edebiliyor olmalıdır.

Rujunuzun rengi rujunuzun kıvamı da sizin dudak yapınızla bir olmalıdır. Bunların en başta makyaj malzemelerinizi alırken dikkat etmeniz gerek. Tabiri caizse biraz değil de yarısı diyelim bir makyajın güzel olması güzel makyaj malzemelerinden de geçer. Makyajla ne kadar büyük güzellik farklarının yaratıldığını bilmeyen yok artık.

Ne kadar cildinde kurusu olan olursa olsun makyajla bir şekilde o en kaliteli kapatıcılarla fondötenlerle bir şeyler yapılıyor uygulamalarla hallediliyor ve güzellik harikaları yaratılıyor.

Siz de bu güzellik harikalarını cildinizde yaratabilirsiniz.

Asla cildimde şu kusur var benim asla çok çok güzel bir makyajım olamaz demeyin, olur olmaz diye bir şey yok.

Çare elbet bulunur siz istedikten sonra siz peşinden koştuktan sonra neler olmaz ki…

Sitenin Meleği.