Pratik Makyaj Yapma Tekniği

makyajGörünüşümüzü kuşkusuz oldukça değiştirir makyaj. Ve bir kere yapan adeta bağımlısı olur.Güzel makyaj yapabilmek için öncelikle yüzümüzü tanımalıyız.Dozunda ve güzel yapılmış makyajla daha bakımlı ve çekici gözükebiliriz. Makyajın temelini hazırlamak için öncelikle yüzümüz temiz olmalıdır. Makyaj kalıntıları olan yüze makyaj yapılmaz.

Temiz olan yüzümüzü önce kremle nemlendiriyoruz. Ardından ten rengimize uygun fondoteni nokta nokta yüzümüze döküp pürüzsüz görüntü için sünger yardımıyla güzelce yayıyoruz. Bu işlemi boyun bölgesinede yapmak yüzle boyun arasındaki renk farkını kapatacaktır.Fondotenin kalıcılığını sağlamak için pudramızıda sünger yardımıyla uyguluyoruz.

Ten rengimizden 1-2 ton açık olan kapatıcı gözümüzün altına ve göz kapaklarımıza kaşa kadar olan bölüme uyguluyoruz. Aslında iyi makyaj demek iyi bir göz makyajı demektir. Gözümüze tek renk fardansa bir iki renk far kullanmak daha etkileyici makyaja sahip olmamıza yardımcı olacaktır. Açık renkte olan farı gözpınarlarımızın olduğu yani iç kısma uyguluyoruz. Koyu renk farımızı ise hemen hemen gözümüzün ortasından ucuna kadar sürüyoruz.

Fırçayı dışardan içeri doğru uygulamak gözü büyük gösterir.Far uygulamasında eyeliner e ihtiyaç olmasada güzel çekilmiş eyeliner çok daha güzel gözükür.Gözün içine kalem uygulaması gözü küçük göstersede bakışlara çekicilik verir.Maskaramızı uygularken topak topak olmamasına özen göstermeliyiz. Alt kirpiklere uygulanan maskara gözü olduğundan büyük gösterir.

Allık uygulamasında yüz tipi önemlidir. Kare yüz tipine sahipseniz elmacıklara, yuvarlak yüz tipine sahipseniz yukardan aşağı, uzun yüze sahipsenizde paralel şekilde uygulamalısınız allığı. ( esmer- buğday bayanlar bronz beyaz bayanlar pembe allık seçmeliler) Ve son olarak makyajımızı rujla tamamlıyoruz.

Rujun kalıcılığı ve renginin belirginleşmesi için dudaklarınıza fondoten uygulayabilir etrafına kalem çekebilirsiniz. Böylece uzun süre kalıcı ruja sahip olacaksınız. Ruj renginde far renginize uymasını göz ardı etmeyin…

Emra Nur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir