Sivilceler Siyah Noktalar İçin Doğal Maskeler

Sivilce ve siyah nokta sorununuz mu var, o zaman bitki ve güzellik uzmanı Suna Dumankaya’nın bu önerilerini dikkate alın deriz !

Öneri 1 : Bir avuç kuru üzüm ile bir çorba kaşığı hindiba tohumunu iyice ezin. İçine krem kıvamına gelene kadar zeytin yağı katarak karıştırın. Sivilceli bölgeye hazırladığınız kremden günde iki defa sürün.

Öneri 2: domatesleri dilimleyin ya da ezin ve bunu direkt yüzünüze sürün.biraz bekleterek yüzünüzü temizleyin.
Öneri 3: şahtere tohumunu kaynatın ve suyunu yüzünüze sürün.artan suyunu cam bir şişeye koyarak birkaç saat dinlendirin. Dinlendirdiğiniz suya pamuk batırın ve sivilcelerinize bunu sürün.

Öneri 4: İki avuç hanımelinin çiçeklerini ve bir avuç gelincik çiçeğini kuruttuktan sonra ufalayarak toz haline getirin. İçine bir adet çırpılmış yumurtanın beyazını, bir çorba kaşığı sarımsak suyunu ve bir tatlı kaşığı domates suyunu ve bir miktar margarini ilave ederek yoğurun ve karışımın bulunduğu tencereyi kaynar su dolu başka bir tencerenin içine koyarak macun kıvamına gelene kadar karıştırın.

Hazırladığınız karışımı yumuşak bir fırça yardımı ile yüzünüze sürüp yarım saat bekletin ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Karışımı en az on beş gün boyunca günde bir kere kullanmalısınız.

Öneri 5: Bir adet salatalığı soyup suyunu çıkartın. salatalık suyunun içine bir fincan limon suyu, bir çorba kaşığı badem yağı ve bir adet çırpılmış yumurta akı ilave ederek iyice karıştırın. Hazırladığınız karışıma krem kıvamına gelinceye kadar patates unu ilave ederek yoğurun. Hazırladığınız kremi cildinize maske şeklinde sürüp yirmi dakika kadar bekleyin ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın.