Siyah Noktalarım Hiç Geçmiyor

Bu siyah nokta çilesi hiç bitmez. Eğer yağlı bir cildiniz varsa maalesef hayat boyu bu yükü taşımak zorundasınız. Siyah noktaları yok etmenin tek yolu sürekli, her zaman hiç aksatmadan yağlı cildinize uygun cilt bakımı uygulamaktır. Cildinizi salisilik asit içeren cilt bakım ürünleri ile düzenli olarak arındırmalısınız.

Yağlı ciltler için alacağınız cilt bakım ürünleri ve yüz yıkama jellerinin içerisinde salisilik asit olmasına dikkat edin.

Cildinizi haftada bir, tanecikli bir ovalama ürünüyle veya her gün alfa hidroksi asidi içeren kimyasal bir ürünle ölü hücrelerinden arındırın.

Cildinizde irileşmiş gözenekler varsa, cildinizi lavantayla kompres tekniği ile her gün derinlemesine temizleyin. (Geniş bir kaseyi ılık suyla doldurun ve içine beş damla kadar lavanta yağı ekleyin. Lavanta yağının kokusunu içinize çekerken temiz bezi ılık suya daldırıp iyice ıslatın ve cildinizin her yerine bastırın. Lavantanın iyileştirici ve ferahlatıcı özellikleri vardır; cildinizi temizlerken aynı zamanda sinirlerinizi de yatıştırır.)

• Cildi fazla hırpalamadan düzenli olarak yıkayın.

• Cildi fazla kurutmamak için pH değeri derinin doğal pH’ına yakın (5.5 civarında) bir temizleyici kullanın.

• Derinlemesine bir temizlik için, her 3-4 günde bir, gözenekleri açmak için derin temizlik maskesi yapılabilir.

Sivilce ve akne sorunu olanlar öncelikle hayvansal yağlardan uzak durması gerek. Yağ ve şeker miktarı fazla olan hazır yiyecekler de sivilce ve akneleri besleme özelliğine sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir