Stres Cilt Bozar Yaşlandırır

Stres bir kezzap gibidir. Dokunduğu yeri şiddetine göre yakar batırır. Stres dertsiz adamı bile öldürür. Kedersiz insanı mutsuz eder. Stres her şeyi öldürebilme potansiyelinde bir olgu gerçekten. Bizim her alanda düşmanımız. Gerekli olduğu hiçbir durum yok ama gereksiz olduğu durumlar çok. Bizler hayatımızdan çıkartmalıyız stres neden şeyi.

Hangi durumlar stres arz eder ve cildimiz bundan etkilenebilme aksiyonu alabilir?

– Sınav dönemlerinde stres yapabiliriz ve bu yüzden de zor zamanlar yaşayabiliriz. Buna bağlı olarak da cildimizde yer yer sivilceler çıkar. Cilt lekeleri çıkar. Ve daha da bundan kötüsü sivilcelerinizi patlatınca kanaması durumları. Bunların hiçbirine maruz kalmamanız için stres denen olguyla ya yaşamasını öğreneceksiniz ya da hafife alacaksınız. Onu tamamen hayatınızdan atamıyorsanız bu seçeneklerden bir tanesini uygulamanız şart yoksa daha da cildim güzel olsun ya da cildim temiz olsun cildim de sivilceler çıkmasın dememelisiniz.

– Evlenirken evliliğin verdiği stresler olabilir bu durumlarda cilt sorunlarınız olabilir.

– Yeni bir işe başlarken onun vermiş olduğu stresiniz olur ya da iş yerinizde işleriniz çok yoğundur mesaileriniz oluyordur sıkkın olursunuz ve düzensizleşen bir hayat sisteminiz olsun.

– Cildinizi tüm bu stres örnekleriyle öldürmeye de başlarsınız.

– Makyajlarınızla da cildinizin genişlemesini nefes almasını çok yoğun yapılan makyajlarda önlersiniz.

– Stresi hayatınızdan çıkartmadan ya da onunla yaşamasını öğrenmeden cildinizle istediğiniz sağlığa kavuşamazsınız.
– İş hayatınızda aile hayatınızda stresi yenen bir kişi olmalısınız.

Sitenin Meleği.