Su Sağlıktır Su Güzelliktir

Suyun yararlarını ve hatta bu ilerleyen git gide daha da sıcakların yüzünü gösterdiği günlerde tüketilmesinin önem gösterdiği zamanlarda daha da farkında olmaya başlıyoruz. Şart şu susamasanız da su içmelisiniz. Bedeninizin büyük bir kısmı sudur. İçinizin temizliğe ihtiyacı vardır. İlen sular hem cildinizi berraklaştırır hem de yaz aylarında daha da dinç kalmanızı ferahlamanızı sağlar. Gerçekten suyun önemini artık anlamış bir millet olmamız lazım diye düşünüyorum.

Bolca içmek size hiçbir şey kaybettirmez sadece sıklıkla idrara çıkarsınız. İçiniz temizlenmiş olur. Bu konuda kendinizi bilinçlendirmeyi öğrenin. Çevrenizi bilinçlendirmeyi öğrenin.

Kendinizi sıkı bir genç gibi hissetmek sıcak havalarda çok terlediğiniz de dilinizin ağzınızın kurumaması için hep yanınızda da bulundurmalısınız. Unutmayın ki susadığınız da su içmediğiniz her dakika susama su içme ihtiyacınız ikiye katlanacaktır.

Her seferinde ikiye katlana katlana ilerleyecektir.

Su içerek hem vücudunuzdaki hücrelerini bir çiçek gibi düşünün sulamış olursunuz. Ferahlamasını sağlarsınız. Yaz aylarında bu sulama çok önemlidir.

Yaz aylarında çünkü terleme olarak çok su kaybına uğrarız. Bu aradaki farkı kapatmak adına bolca su içmeliyiz içirmeliyiz. Çocuklarımızın özellikle su tüketimine özen göstermeliyiz. Alışkanlıkları haline gelmesini sağlamalıyız. Suyun önemini bilen suyun değerini bilen çocukları yetiştirmeliyiz.

Güzelliğiniz için cildin sivilce gibi akne gibi cilt sorunlarıyla karşılaşmaması için mutlaka ve mutlaka en doğal çözümün su içmek olduğunu unutmamalıyız.

Ciltteki sorunların bazıları susuzluktan karaciğerdeki suyun az olmasından kaynaklanabiliyor. Susuz kalan vücut ten cilt kendini yinelerken zorlanmaya başlıyor.

Kendisini zorluyor ve bu anlamda deri altındaki sorunlar çıkmaya başlıyor. Dikkat etmek gerek suyun daha da daha da önemini bilmek gerek.